The show must go on – a kerítésen kívül…

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

sport - sport

Cserháti András

Violence - erőszak; to smash up – összetör; to patrol – járőröz; hooliganism – huliganizmus.

Nyelvtudásom fölfrissítése gyanánt fellapoztam egyik angol könyvemet, s ezen szavak köszöntek vissza rám felütése után.

 

Ennek hatására agyam leghátsóbb szögletéből – jól elrejtettem őket, ne botoljak bele napról napra - előbukkantak honi „futballélményeim”. A magukat fanatikusoknak csúfoló emberek kis csoportja magáról megfeledkezve, enyhén ittasan (néha segítségül hívják kezüket a biztos lábakon álláshoz), drogoktól kábult, „szétlőtt” tekintettel (ha már a futballisták nem lövik szét a hálót…), kifordulva emberi mivoltukból provokálják a biztonsági őrt, fölszedik a székeket, szítják a tüzet.

Fiatal korom végett nem túl hosszú szurkolói „pályafutásom” során láttam néhány botrányt, verekedést, de ma már ez kevésbé divat. Természetesen még ma is előfurdalnak esetek, de néhány évvel ezelőtt a rendetlenkedők sűrűbben adták egymásnak a börtön kilincsét…

Kétségtelen, az erőszaknak megálljt kell parancsolni az arénákban – azon kívül nyugodtan levezethetik feszültségüket a verekedni vágyók, így teszik a ködös Albionban is.

De!

A futballtiketteken olvashatjuk, hogy nem lehet szeszes italt, lőfegyvert, pénztárszalagot és még sok mindent bevinni.

Kiabálni sem lehet! – ezt már én firkantottam rá képzeletbeli jegyemre. Elképesztő, hogy néhány NB1-es labdarúgó-mérkőzésen a játékosok üresen tátongó lelátóknak intenek a kezdés előtt. Nem elég, hogy így is kevesen vagyunk, még annak a pár ezer embernek is elveszik a szórakozását – néhány „hazafi” miatt, aki visszaköveteli Erdélyt, mocskosnak véli a zsidókat és a cigányokat, s nem utolsósorban a szlovákokat sem szíveli.

Angliában, Német– és Franciaországban is földbe tiporják az afrikai származásúakat, természetesen ott is csak egy kisebb csoport. De a következő hazai mérkőzésükön nyitva állnak stadionjaik kapui…

Hogy mi a megoldás?

Nálam sokkal értelmesebb emberek feladata ezt kitalálni, de egy biztos: ki kell szúrni a botrányhősöket (a térfigyelő-kamera óriási találmány, de nem olcsó), mert amíg ez nem megy véghez, azzal a néhány, lelkes meccsre járóval szúrnak ki igazán…

 

Hozzászólások (1)
1 2018. augusztus 25. szombat, 01:13
Josef Lewis
Jó napot, Josef Lewis vagyok. Egy elismert, törvényes és akkreditált hitelező. Nagyon gyorsan és egyszerűen nyújtunk kölcsönöket, személyi kölcsönöket, autóhiteleket, otthoni hiteleket, diákhiteleket, üzleti kölcsönöket, feltalálói kölcsönöket, adósságkonszolidációt. stb.

Kapjon engedélyt egy üzleti vagy egyéni hitelre ma, és szerezzen pénzeszközöket ugyanazon a alkalmazási héten. Ezek a személyes kölcsönök jóvá lehet hagyni, függetlenül a hitelezéstől, és sok boldog ügyfelünk van, aki támogatja ezt a követelést. De nemcsak megkapja a szükséges kölcsönöket; akkor a legolcsóbb lesz. Ez a mi ígéretünk: Garantáljuk a legalacsonyabb kamatlábat minden olyan kölcsön esetében, amely ingyenes fedezetet nyújt.

Törekszünk arra, hogy pozitív tartós benyomást hagyjunk ügyfeleim elvárásainak túllépése során. Célunk, hogy méltósággal és tisztelettel kezeljük, miközben a legmagasabb minőségi szolgáltatást időben biztosítjuk. Nincs szükség társadalombiztosításra, és nem szükséges hitelesítési ellenőrzés, 100% -os garancia. Kérjük, azonnal válaszoljon az alábbi részletek alapján, ha érdekel a kölcsön, és mentes a csalásoktól.

E-mail: progresiveloan@yahoo.com
Call / WhatsApp: +16626183756 köszönöm
Webhely: https://progresivefunding.wordpress.com

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: