Ötszáz forintba kerül a magánéleted

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Publicisztikák - Publicisztikák

 Komor Zoltán

 

Ezúton szeretném megüzenni képzeletbeli pszichiáteremnek - Dr. Faragónak nevezem - aki az egészséges lelki fejlődésemet monitorozza, miszerint leszoktam már arról, hogy megnyitogassak minden, a postaládámba pottyanó kéretlen reklám-levelet, spamet. Egyrészt, mert nem bírok már a mennyiséggel, másrészt mert csak olykor-olykor fénylik ki közülük egy gyöngyszem.

 

De bocsásson meg nekem Doktor Úr; a gyöngyszemekről leszokni nem lehet.

Ezt itt például maga a Jelszó Mester küldte nekem... Milyen James Bondosan hangzik, igaz? S akkor még a levél tartalmáról szót se szóltam, mert ilyet ír nekem ez a titokzatos figura: "Kemkedj titokban szamito gepedrol, tudj meg mindent azokat hasznalokrol!" (Bazi nagy Sicc!) A progi persze nem ingyenes, de hát mi az az 500 forint, mikor ennyi érdekes dolgot lehet vele csinálni?

„- Kemkedhetsz vele,

- Naplozhatod az MSN / Chat beszelgeteseket,

- Jelszavakat szerezhetsz meg vele,

- Bizonyitekokat elrakatorozza”

Blabla.

Azt hiszem civilizációnk fejlődése szempontjából - kvázi nemesülése érdekében - elengedhetetlen, hogy záros határidőn belül installáljuk a fent említett ígéretes szoftvert. Iwiw, freemail, Gmail, mindre tesztelték már, s átment.

Hogy leselkedni, meg hallgatózni nem szép dolog? Én is ezt tanultam, mikor még ifjú hajtás voltam egy cserépben, de úgy megváltozott már a világ; a valóságshow-k rávezették a közönséget, hogy igenis izgalmat ad, ha mindenki más emberek életében történő vájkálással tölti ki a Teremtőtől kapott boldog napjait.

Elvégre mindenkit érdekel, mitől boldogok mások.

Vagy csak azokat, akik tudni akarják, ők mitől nem?

Hozzászólások (1)
1 2013. január 11. péntek, 17:59
jelszomester.hu -> csak komoly embereknek.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: