Nesze neked, fuzárium!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Publicisztikák - Publicisztikák

Ha jól emlékszem, évek óta próbálnak rábeszélni minden reklámban arra, hogy térjek át a durumlisztre, mert az roppant egészséges. Arról is megpróbáltak meggyőzni, hogy a teljes kiőrlésű liszt egészségesebb, mint a finomliszt, és ha jót akarok magamnak, valamint családomnak, sürgősen elfelejtem. A müzliről már nem is beszélek!

 


De beszélek, mert a müzlit azért nem vagyok hajlandó még csak meg sem kóstolni, mert abban mazsola is van, amit utálok (valamint utálom a kókuszreszeléket, mert annak egérszaga van, továbbá a köménymagot, mert arról is az egér jut eszembe.)
Pár napja viszont mástól sem hangos a sajtó, mint hogy fuzáriummal szennyezett durumlisztet találtak az üzletekben. Ez a fuzárium nem emlékszem, hogy szerepelt volna a reklámokban. A reklámokban röpködnek a bifiduszok, az al denték és az anyatetitokbanazorvosirajársz?-típusú baromságok.
A múlt héten felröppent a hír, miszerint Csongrád megyében egy ötéves kislánynál hormonzavart okozott a naponta fogyasztott, gombával fertőzött gabonapehely.
Jó magyar szokás szerint a kormányszóvivő már cáfolt is: sem az elmúlt években, sem a napokban végzett vizsgálatok során nem találtak fuzárium-toxinnal fertőzött magyar gabonatermékeket, ezzel kapcsolatos megbetegedésekről sem érkezett bejelentés vagy panasz – mondta Budai Bernadett. (Mert nálunk fuzárium nincs, nem volt, és nem is lesz. Elájulok!)
Most meg, ugye, csak kiderült, hogy fuzárium márpedig van, csak nem integet...

folytatás a blogomban, katt ide: http://www.nyiregyhaza.biz/index.php?option=com_idoblog&view=entry&layout=entry&Itemid=57

Hozzászólások (1)
1 2015. május 04. hétfő, 09:02
A múlt héten felröppent a hír, miszerint Csongrád megyében egy ötéves kislánynál hormonzavart okozott a naponta fogyasztott, gombával fertőzött gabonapehely.
Jó magyar szokás szerint a kormányszóvivő már cáfolt is: sem az elmúlt években, sem a napokban végzett vizsgálatok során nem találtak fuzárium-toxinnal fertőzött magyar gabonatermékeket, ezzel kapcsolatos megbetegedésekről sem érkezett bejelentés vagy panasz – mondta Budai Bernadett. (Mert nálunk fuzárium nincs, nem volt, és nem is lesz. Elájulok!)
Jaringan Komputer

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: