Államvizsga szörvájvör

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

alma - Diákévek

Tanácsok a jövő Stegosaurus rajzolóihoz

Komor Zoltán

 A hallgatói közhiedelemmel ellentétben túl lehet élni az államvizsgát. Szilárd ugyan a hit, miszerint a vizsgáztató bizottság előszeretettel fogyaszt diploma után ácsingózó fiatalokat villásreggelire, utólag mindenki rádöbben: a felkészülés maga kellemetlenebb, mint a számadás. Személyes tapasztalatból mondom, többszörösen igaz ez pályakezdő újságírókra.

 

Hisz hagyján, hogy a tanulási időszak miatt a saját szülinapját kénytelen elhalasztani az ember, s úgy dönt, inkább a jövő héten lesz 23 éves, lemarad a körülötte zajló eseményekről: A világ kedvelt szokása szerint nem áll s vár, napra nap történnek dolgok, olyanok is, amikre oda illene figyelni egy-egy cikk erejéig. Mást ne mondjak, volt itt egy EP választás. De sebaj. EP választás lesz még, s feszít az érzés, hogy az államvizsgáról beszéljek, és mint idei államvizsga szörvájvör tanácsokat adjak a jövő szenvedőinek:

 ELSŐ TANÁCS:
 A felkészülési időszakban is tessék szerepet szánni a pihenésnek, módot találni a felgyülemlett feszültségek földbevezetésére! Magam mikor már úgy éreztem, lebillen s hullik a nyakamról fejem, elindultam barátnőmmel, hogy körbesétáljam a várost, felkeresni a környék legjobb játszótereit, s a homokozóba rajzolni pálcával néhány dinoszauruszt.
Mivel elég sokszor billent félre a fejem, a város vidám-terei hamar megteltek Triceratopsokkal és Tyranossaurus Rexekkel. (Igen, mi voltunk.) A környéken lakók vagy azt hitték, ovisok garázdálkodnak, vagy ismerték már a vizsgaidőszak furcsaságait.
A módszert javasolni tudom csak, bár a fejemben csengő politika tudomány tétel miatt akaratlanul is odafirkantottam egy Stegosaurus alá: Pártidentifikáció. Ez egy választói magatartás elmélet, mely szerint a választók azonosulni próbálnak egy párttal, s szociálpszichológiai hatások befolyásolják voksukat.
- Meg vagyok már bunnyanva -kommentáltam akkor, gyorsan le is töröltük, hogy a helyére írhassuk: Kaki.
Alighanem ez is egy választói magatartás elmélet.

 MÁSODIK TANÁCS:
A körülöttünk lévők lelki felkészítése arra, hogy x napig most nem leszel beszámítható, ezért ne bízzanak rád semmi fontos feladatot elengedhetetlen kritériuma egy sikeres vizsgafelkészülésnek, mellesleg sok galibát előzhetsz meg vele!
 Magam a bankba mentem, ahol internetes folyószámla kezeléskor azt a feladatot kaptam, találjak ki egy 7 jegyű titkos kódot a továbblépéshez. Túlterhelt agyam végül az 1234567 számkombinációt szülte meg, fél perc múlva azonban - amikor ismételten kérték tőlem az említett számsort - elfelejtettem, mit adtam meg eredetileg. Némi gondolkodás után rémlett, hogy volt benne valamiféle sorrend, így a 7654321 számmal próbálkoztam. A két szám persze nem volt azonos, ezért elölről kezdtük az egészet: új 7 jegyű szám kiötlése, majd megismétlése. Hiba. A banki dolgozónak kötél idegzete volt, miután még háromszor eljátszottuk ezt, és egyszer sem egyezett a megismételt kód az előzőekben kitalálttal, megegyeztünk az 1111111-ben, amit azóta otthonról többször megváltoztattam, és már magam sem tudok pénzt átutalni.

 HARMADIK TANÁCS:
 Az utolsó tanácsom immár magára a vizsgahelyzetre vonatkozik. Amikor már benn vagy úgymond az esemény sűrűjében, legyél figyelmes, néha a legváratlanabb helyekről érkezhet sugallat a tételhez. Nekem a papírméret és a szedéstükör fogalmáról, jellemzőiről kellett beszélnem, s valósággal lenyűgöztem a bizottságot, amikor megmondtam, hány betű fér el egy sorban 12-es betűmérettel. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy úgy jutottam a pontos számhoz, hogy összeadtam a kezembe nyomott - egyébként gyanúsan 12-es betűmérettel írt- tétel karaktereit. Amikor megkontráztam azzal, hogy hány grammot is nyom egy papír lefegyvereztem mindenkit. Ezek az összeszedett infók persze csak az eredeti tudásanyag kiegészítésére szolgálnak, de érdemes velük próbálkozni.

 Az államvizsgát tehát túl lehet élni - üzenem minden leendő jelöltnek. Kihívás persze, de mindig az épp aktuális feladat a legnagyobb: Ha érettségizel az, ha csak ZH-t írsz az, ha meg államvizsgázol, akkor az. Nekem perpillanat az, hogy mi lesz velem diplomaosztás után. Talán villoghatok állásinterjún különleges képességemmel, hogy megmondom, melyik papír mennyit nyom. Legszívesebben persze egy munkaszerződést vennék ezzel a céllal kezembe.
 Mindenesetre most már megünnepelhetem a születésnapomat, s már kaptam is egy gumidinót, melynek portréját a jövőben homokozókba pingálhatom; a következő EP választást pedig már felkészülten várom, s feltétlenül beszámolok róla, ha a kaki választói magatartás diadalmaskodik.
Ha pedig nem jön az ihlet, hát Istenem. Majd emelgetem a papírt.

Hozzászólások (2)
2 2018. augusztus 25. szombat, 01:16
Josef Lewis
Jó napot, Josef Lewis vagyok. Egy elismert, törvényes és akkreditált hitelező. Nagyon gyorsan és egyszerűen nyújtunk kölcsönöket, személyi kölcsönöket, autóhiteleket, otthoni hiteleket, diákhiteleket, üzleti kölcsönöket, feltalálói kölcsönöket, adósságkonszolidációt. stb.

Kapjon engedélyt egy üzleti vagy egyéni hitelre ma, és szerezzen pénzeszközöket ugyanazon a alkalmazási héten. Ezek a személyes kölcsönök jóvá lehet hagyni, függetlenül a hitelezéstől, és sok boldog ügyfelünk van, aki támogatja ezt a követelést. De nemcsak megkapja a szükséges kölcsönöket; akkor a legolcsóbb lesz. Ez a mi ígéretünk: Garantáljuk a legalacsonyabb kamatlábat minden olyan kölcsön esetében, amely ingyenes fedezetet nyújt.

Törekszünk arra, hogy pozitív tartós benyomást hagyjunk ügyfeleim elvárásainak túllépése során. Célunk, hogy méltósággal és tisztelettel kezeljük, miközben a legmagasabb minőségi szolgáltatást időben biztosítjuk. Nincs szükség társadalombiztosításra, és nem szükséges hitelesítési ellenőrzés, 100% -os garancia. Kérjük, azonnal válaszoljon az alábbi részletek alapján, ha érdekel a kölcsön, és mentes a csalásoktól.

E-mail: progresiveloan@yahoo.com
Call / WhatsApp: +16626183756 köszönöm
Webhely: https://progresivefunding.wordpress.com
1 2009. június 18. csütörtök, 20:30
Ehhez hozzávehetjük a másik oldal vizsgadrukkját is, hiszen legalább egy "külső" tag részvétele törvényileg kötelező az ilyen bizottságokban. Az pedig baromira égő lenne az oktatási intézetre és a tanárokra nézve, amikor egy ilyen vizsga után, a zártkörű díszebéden bizalmasan megkérdezik: ezt ti így tanítjátok?

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: