Bulizni igenis kell

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

alma - Diákévek

Drága budapesti iskolát választott a nyírmeggyesi Szentmiklósi Dóra. Ő maga úgy definiálja a BKF-et (Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola), hogy az  igen „gazdag iskola”, még gazdagabbak csemetéivel.

Ennek ellenére sokan választják, mert az ott végzettek elhelyezkedési esélyei igen jók. Dóra most írja a szakdolgozatát, de már dolgozik – méghozzá egy tanára ajánlásának köszönhetően.

Szerencsésnek tartja magát, ugyanis több nagyon jó tanára van, akik nem csak jól tanítanak, hanem figyelnek is a diákokra, egyengetik útjukat. Ehhez természetesen le kell tenni valamit az asztalra, és nem feltétlenül ötös kell hozzá. Értékelik ugyanis a szakmai érdeklődést.

Dóra harmadéves PR, reklám, marketing szakon. Ha most kezdene, már tudná: szeptemberben úgy két hétig be kell menni minden órára. Aztán már lehet szűrni, melyik tantárgy húzósabb, mit tesznek fel netre, vagy hol van katalógus… Ha ez megvan, ki lehet húzni a heti programból bizonyos órákat. A bulikat azonban nem szabad kihagyni semmi pénzért, azért vannak a főiskolás évek. De vizsgaidőszakban érdemes ritkítani az éjszakázást - ajánlja a leendő gólyák figyelmébe Dóra, aki azért választotta ezt a szakot, mert igen jól illett grafikusi végzettségéhez. Amikor kezdett, úgy gondolta, reklámos lesz. Mára közelebb került a PR-es, marketinges szakmához.

Beszélgetésünk kedvéért megszakította a diplomamunka írását, s bár szorít a határidő, láthatóan szívesebben mesélt volna a diákéletről…

- A graffiti és a reklám kapcsolatáról nem is olyan könnyű írni, mint azt gondoltam – dünnyögi, és olyan nagyra kerekíti amúgy sem apró szemeit, mint egy-egy tükörtojás.

Szőke Judit

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: