Ötéves lett a Csodavár!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Helyi hírek - Legfrissebb

 

Idén már 5. születésnapját ünnepelhette a Down Egyesület fenntartásában működő Csodavár Korai Fejlesztő Centrum és Játszóház. Október 8-a délelőttjén közel 40, korai fejlesztésben részt vevő gyerek és családja látogatott el a Csodavárba, hogy közösen ünnepelje a boldog pillanatokat.

 

Az elmúlt 5 évben gyerekek százai vettek részt a Csodavár programjain, élhették át az élményeket és csodás pillanatokat

 

Gyógypedagógusaink, munkatársaink mindent megtesznek annak érdekében, hogy a Down-szindrómával és egyéb értelmi fogyatékkal élő kispajtások elfogadása társadalmilag minél szélesebb körben megvalósuljon, hogy együtt játszhassanak és fejlődhessenek többségi társaikkal - mondta el Dankó Dóra,az egyesület kommunikációért felelős munkatársa.

A Csodavár egy olyan integrált játszóház, ahol nem csak a fogyatékkal élő gyerekek, hanem BÁRKI jól érezheti magát. Játszhat, fejlődhet, barátkozhat. Ez az irányvonal a születésnapon is megvalósulhatott, a családok közösen, vidám vetélkedőkön vehettek részt, óriásbábukkal játszhattak együtt, bebarangolták a Csodakertet és a nap fénypontja volt, amikor közösen vágták fel a tortát.

Nem életlen az időpont megválasztása: október a Down-szindróma hónapja.

 

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: