Katasztrófavédelem - most az ifjak versenyeztek

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Helyi hírek - Legfrissebb

A Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakközépiskola csapata és a Tiszanagyfalui általános Iskolások jutottak az országos döntőbe

Csütörtök délelőtt 56 diák versenyzett a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Polgári Védelmi Szövetség, valamint a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tűzoltó Szövetség közös szervezésében megrendezett felmenő rendszerű katasztrófavédelmi ifjúsági verseny megyei döntőjén, Nyíregyházán, az Erdei tornapályán.A helyi szintű versenyek győztes csapatai közül 9 általános iskolás és 5 középiskolás csapat versenyzett egymással csütörtök délelőtt a nyíregyházi Erdei Tornapályán.  A tanulók 4 fős csapatokban korcsoportonként vetélkedtek a tanév során elsajátított veszélyhelyzeti ismeretekből - tájékoztatott Dóka Imre tű. főhadnagy, megyei szóvivő.

A katasztrófavédelemi ismeretek mellett a természet- és környezetvédelmi, vizek kártételei elleni védekezési, valamint közlekedésbiztonsági elméleti és gyakorlati feladatokat oldottak meg a diákok. Az értékelésnél az egyes állomásokon elért helyezések alapján alakult ki a sorrend.

A versenyt, majd az értékelést követően két korcsoportban hirdettek eredményt, mely alapján az általános iskolák közül a Tiszanagyfalui Általános Iskola állhatott fel a dobogó első fokára, második a Mándoki Általános Iskola, harmadik helyen a Nagykállói Általános Iskola végzett.

A középiskolás kategóriában első a nyíregyházi ÉVISZ – Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakközépiskola – csapata, míg második a nyíregyházi Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakközépiskola harmadik helyezett pedig a mátészalkai Esze Tamás Gimnázium diákjai lettek. Minden csapat oklevelet kapott, valamint az első három helyen végzett iskolák érmekkel és ajándékutalvánnyal térhettek haza.

A különböző állomásokon a legeredményesebb csapatok külön tárgyjutalomban részesültek, melyeket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság, a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság, a Nyírerdő Zrt., a Sz-Sz-B Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya és az RSOE ajánlották fel és képviselőik adták át a diákoknak.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság állomásán legjobban teljesítő diákok, a mátészalkai Képes Géza Általános Iskola és a záhonyi Kandó Kálmán Közlekedési Szakközépiskola csapatai kapták meg a Baleset-megelőzési Bizottság különdíját.

A FETIVIZIG különdíját az első helyezett iskolák csapatai vihették haza.

A Nyírerdő Zrt. ajándékait a Képes Géza Általános Iskola, valamint az RSOE különdíját a Nagykállói Általános Iskola és a mátészalkai Esze Tamás Gimnázium diákjai érdemelték ki.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya a Mándoki Általános Iskola és a Zay Anna Szakközépiskola diákjai díjazták.

Az elismeréseket Nagy József tű. ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese, Dombrády László nyá. tű. ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke és Laczkovszki Miklós, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Polgári Védelmi Szövetség alelnöke adták át.

A csütörtökön lebonyolított megyei forduló után a Tiszanagyfalui általános Iskola és a Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakközépiskola diákjai képviselhetik megyénket, a Budapesten megrendezésre kerülő országos megmérettetésen.

 

Hozzászólások (1)
1 2018. augusztus 31. péntek, 10:46
Josef Lewis
Jó napot, Josef Lewis vagyok. Egy elismert, törvényes és akkreditált hitelező. Nagyon gyorsan és egyszerűen nyújtunk kölcsönöket, személyi kölcsönöket, autóhiteleket, otthoni hiteleket, diákhiteleket, üzleti kölcsönöket, feltalálói kölcsönöket, adósságkonszolidációt. stb.

Kapjon engedélyt egy üzleti vagy egyéni hitelre ma, és szerezzen pénzeszközöket ugyanazon a alkalmazási héten. Ezek a személyes kölcsönök jóvá lehet hagyni, függetlenül a hitelezéstől, és sok boldog ügyfelünk van, aki támogatja ezt a követelést. De nemcsak megkapja a szükséges kölcsönöket; akkor a legolcsóbb lesz. Ez a mi ígéretünk: Garantáljuk a legalacsonyabb kamatlábat minden olyan kölcsön esetében, amely ingyenes fedezetet nyújt.

Törekszünk arra, hogy pozitív tartós benyomást hagyjunk ügyfeleim elvárásainak túllépése során. Célunk, hogy méltósággal és tisztelettel kezeljük, miközben a legmagasabb minőségi szolgáltatást időben biztosítjuk. Nincs szükség társadalombiztosításra, és nem szükséges hitelesítési ellenőrzés, 100% -os garancia. Kérjük, azonnal válaszoljon az alábbi részletek alapján, ha érdekel a kölcsön, és mentes a csalásoktól.

E-mail: progresiveloan@yahoo.com
Call / WhatsApp: +16626183756 köszönöm
Webhely: https://progresivefunding.wordpress.com

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: