Katasztrófavédelem - most az ifjak versenyeztek

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Helyi hírek - Legfrissebb

A Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakközépiskola csapata és a Tiszanagyfalui általános Iskolások jutottak az országos döntőbe

Csütörtök délelőtt 56 diák versenyzett a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Polgári Védelmi Szövetség, valamint a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tűzoltó Szövetség közös szervezésében megrendezett felmenő rendszerű katasztrófavédelmi ifjúsági verseny megyei döntőjén, Nyíregyházán, az Erdei tornapályán.A helyi szintű versenyek győztes csapatai közül 9 általános iskolás és 5 középiskolás csapat versenyzett egymással csütörtök délelőtt a nyíregyházi Erdei Tornapályán.  A tanulók 4 fős csapatokban korcsoportonként vetélkedtek a tanév során elsajátított veszélyhelyzeti ismeretekből - tájékoztatott Dóka Imre tű. főhadnagy, megyei szóvivő.

A katasztrófavédelemi ismeretek mellett a természet- és környezetvédelmi, vizek kártételei elleni védekezési, valamint közlekedésbiztonsági elméleti és gyakorlati feladatokat oldottak meg a diákok. Az értékelésnél az egyes állomásokon elért helyezések alapján alakult ki a sorrend.

A versenyt, majd az értékelést követően két korcsoportban hirdettek eredményt, mely alapján az általános iskolák közül a Tiszanagyfalui Általános Iskola állhatott fel a dobogó első fokára, második a Mándoki Általános Iskola, harmadik helyen a Nagykállói Általános Iskola végzett.

A középiskolás kategóriában első a nyíregyházi ÉVISZ – Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakközépiskola – csapata, míg második a nyíregyházi Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakközépiskola harmadik helyezett pedig a mátészalkai Esze Tamás Gimnázium diákjai lettek. Minden csapat oklevelet kapott, valamint az első három helyen végzett iskolák érmekkel és ajándékutalvánnyal térhettek haza.

A különböző állomásokon a legeredményesebb csapatok külön tárgyjutalomban részesültek, melyeket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság, a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság, a Nyírerdő Zrt., a Sz-Sz-B Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya és az RSOE ajánlották fel és képviselőik adták át a diákoknak.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság állomásán legjobban teljesítő diákok, a mátészalkai Képes Géza Általános Iskola és a záhonyi Kandó Kálmán Közlekedési Szakközépiskola csapatai kapták meg a Baleset-megelőzési Bizottság különdíját.

A FETIVIZIG különdíját az első helyezett iskolák csapatai vihették haza.

A Nyírerdő Zrt. ajándékait a Képes Géza Általános Iskola, valamint az RSOE különdíját a Nagykállói Általános Iskola és a mátészalkai Esze Tamás Gimnázium diákjai érdemelték ki.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya a Mándoki Általános Iskola és a Zay Anna Szakközépiskola diákjai díjazták.

Az elismeréseket Nagy József tű. ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese, Dombrády László nyá. tű. ezredes, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tűzoltó Szövetség elnöke és Laczkovszki Miklós, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Polgári Védelmi Szövetség alelnöke adták át.

A csütörtökön lebonyolított megyei forduló után a Tiszanagyfalui általános Iskola és a Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi-vízügyi Szakközépiskola diákjai képviselhetik megyénket, a Budapesten megrendezésre kerülő országos megmérettetésen.

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: