Fegyverkiállítás nyílik a múzeumban

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Programajánló - Programajánló

Ahol a géppisztoly a vitapartner „ címmel nyílik új, időszaki kiállítás április 1-jén, 11 órakor a Jósa András Múzeumban.

A 100 éves géppisztoly történetét mutatja be a Jósa András Múzeum fegyverkiállítása részint saját gyűjteményéből, de legfőképpen a Hadtörténeti Múzeum anyagából. 18 gépfegyver reprezentálja az I. világháború végétől az 1980-as esztendőkig érvényes fegyvergyártást.
A II. világháború idején európai hadszíntereken voltak használatosak a kiállított tárgyak katonai példányai.
Az augusztus végéig látogatható kiállítás alkalmat ad arra, hogy a Hadkiegészítő Parancsnokság és a Jósa Múzeum tablói nyomán megismerkedjenek a látogatók a fegyverek szerkezetével, illetve diákok oktatási jellegű foglalkozásaihoz is alapot ad.
A tárlatot Sille Árpád őrnagy, a MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság Nyíregyházi Irodavezetője nyitja meg, köszöntőt mond Mohácsi Endre, a kiállítás kurátora.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: