Tavaszi lemosó permetezés március 18-án és 19-én

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Helyi hírek - Legfrissebb

Március 18-án és 19-én permetezik a város díszkörte és vadgesztenye állományát. A kora tavaszi időszak a legalkalmasabb a gomba és rovarkártevők elleni megelőző növényvédelmi munkák elvégzésére. A legkorábban rügyet bontó fák védelmét egy speciális magas fák permetezésére is alkalmas géppel végzi el a NYÍRVV Nonprofit Kft. megbízásából a TRÉNER Kft. - tájékoztatott Szabó Edina, a NYÍRVV sajtóreferense.

Az alkalmazott növényvédőszerek emberre és melegvérű állatokra nem jelentenek veszélyt. A permetezés a jármű- és gyalogos forgalom zavarása nélkül az éjszakai órákban (23-05 óra között) történik. A kijuttatás során a fákról lecseppenő semleges permet a közterületen parkoló járművek felületén könnyen lemosható nyomot hagyhat - tette hozzá.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: