Tekerjünk végig a középkori templomok útján!

Programajánló - Programajánló

Augusztusban reformáció örökségtúrára invitálnak

Háromnapos közel 200 kilométeres kerékpártúrára várják a jelentkezőket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökségen. A nonprofit kft. újra meghirdeti a Középkori templomok útját. A Reformáció örökségtúra a vidék legszebb templomait mutatja be, az útvonal pedig épített és természeti örökségünk látványosságai mellett ezúttal fesztiválhangulatot is kínál: Szatmárcsekén a hagyományos szilvalekvárfőzésbe kóstolhatnak bele a résztvevők. A kerékpártúra Záhonyból indul. Túravezető: Dobos Péter és Deák Attila.

Útvonal:

Augusztus 20. (csütörtök): Záhony – Tiszaszentmárton – Lónya – Vámosatya – Csaroda – Tákos.  Teljesítendő táv: 65 km.
Augusztus 21. (péntek): Tákos – Márokpapi – Tarpa – Nagyar – Szatmárcseke – Tiszakóród – Túristvándi – Penyige.  Teljesítendő táv: 70 km.
Augusztus 22. (szombat): Penyige – Vámosoroszi – Kisszekeres – Nagyszekeres – Gyügye – Tunyogmatolcs – Mátészalka. Teljesítendő táv: 53 km.

A túra teljes hossza: 188 km, összes szintemelkedés: 280 m

Programok:

Első nap (2015. augusztus 20. csütörtök):
Indulás: Vonattal Nyíregyházáról 8:05-kor, érkezés Záhonyba 9:14-kor. Záhonyból kerékpárral 9:45-kor.
Tiszaszentmárton, református templom – a „Nyír Pannonhalma”
Lónya, református templom – a Középkori Templomok Útja gyöngyszeme
„Egy Falat Tündérmező” – ebéd Vámosatyán
Csaroda, református templom – a mosolygó szentek temploma
Tákos, református templom – a mezítlábas Notre Dame
Szállás Tákoson, vacsora falusi vendégasztal

Második nap (2015. augusztus 21. péntek):
Indulás: Tákosról kerékpárral 8:00-kor.
Tákos, reggeli
Márokpapi, református templom – a Bereg ékszerdoboza
Tarpa, séta a Tarpai Nagyhegyre
Nagyar, Luby kastély, Petőfi fája
Szatmárcseke, kopjafejfás temető, Kölcsey emlékhely, Nemzetközi Szilvalekvárfőző Verseny –
ebéd
Tiszakóród, Túr bukó
Túristvándi, vízimalom és református templom
Szállás Penyigén – vacsora falusi vendégasztal

Harmadik nap (2015. augusztus 22. szombat):
Indulás: Penyigéről kerékpárral 8:00-kor.
Penyige, reggeli
Vámosoroszi, református templom – a titkokat suttogó évszázados kövek
Kisszekeres, református templom
Nagyszekeres, református templom – a gótika legszebb emléke
Gyügye, református templom – Szatmár ékszerdoboza
Tunyogmatolcs, ebéd
Érkezés:  Mátészalka, vasútállomásra 14:45-re

A     t ú r a    ön k ö l t s é g e s !

Jelentkezés (utolsó határidő) 2015. augusztus 10-éig személyesen a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség Nonprofit Kft. székhelyén (Nyíregyháza, Benczúr tér 7.) Demeter Zsuzsánál, hétfőtől-péntekig 8.00-14.00 között. Érdeklődni  a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. e-mail címen, vagy a 30/466-5274-es telefonszámon lehet.