A sötétség árnyalata

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF | Nyomtatás |

Cseka blogja

Megint meg kellett halnia valakinek ahhoz, hogy az illetékesek a fejükhöz kapjanak, és végre a döntéshozók is megértsék azt, amit a földön járó emberek már régóta kiabálnak. Szerdán Kaposváron megöltek egy 21 éves eladólányt. Most hirtelen kiderül, hogy módosítani kell a trafiktörvényt. Hát tényleg ennyire értetlenek? Ennyire nem hallanak? Ennyire érzéketlenek? Ennyire nem képesek az előrelátásra?

Mindig ugyanaz a forgatókönyv: legyen az veszélyes út, átkelőhely, trafik, bármi, süket füleknek hiába kiabál a józan ész. Senkit nem érdekel, mit mondanak az emberek, míg halálos baleset, gyilkosság nem történik. Ekkor valaki előlép (nem tudni, milyen szempontok alapján épp az) - s lehetőleg a sajtó részvétele mellett -, megtörten részvétet nyilvánít a családnak, majd kamerák előtt bejelenti, hogy majd ő jól kezdeményezi, elintézi, megoldja. Hát tényleg ennyit ér egy emberélet? Egy marketing-eseményt?

Amióta életbe lépett a trafiktörvény, azóta téma, hogy veszélyben vannak az elsötétített ablak mögött ülők. Ha a figyelmeztetés nem lett volna elég, meg kellett volna hallani az eladók segélykiáltását. El kellett volna hinni a rablásokról, támadásokról szóló, szinte napi rendőrségi jelentéseket. Nem tudom, miben bíztak. Vagy tényleg egy halálesetre vártak? Mert arra mindenki felkapja a fejét, és lehet bejelenteni, hőst játszani?

Most a Miniszterelnökséget vezető miniszter lépett elő, azt ígéri, hogy kezdeményezi a trafiktörvény megváltoztatását. Miért nincs kedvem tapsolni?

Egy édesanya elveszítette a gyermekét. Őt a trafiktörvény módosítása már nem hozza vissza. A halálra szurkált, 21 éves fiatal lány talán még ma is élne, ha a törvényhozók nem ragaszkodnak ilyen görcsösen és betegesen az elsötétítéshez.

Cseka

Hozzászólások (1)
Ratkó József - Vannai László: Chanson a hatalomról. Előadja a Vannás Együttes
www.vannas.hu Letöltés menü/zenék 11. dal

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: