Még ők jönnek?!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF | Nyomtatás |

Cseka blogja

 

Politikusokat kérdezett az origo a nyári időszámításról. Nagyjaink hebegtek-habogtak, tulajdonképpen egyikük sem tudta, miről van szó. Hogy miért van, mi a célja, még arra sem emlékeztek, márciusban előre, vagy hátra kell ilyenkor állítani a mutatókat. Vihogtak, bohóckodtak, elárulták, hogy utálnak korán kelni. Nekem a kedvencem az a válasz volt, amikor valaki azzal hárított: "nem mi hoztuk a törvényt!"

 

 

Hát hol vagyunk?! Az egészből azt a következtetést vontam le: politikust – pártállástól függetlenül – nem szabad megkérdezni anélkül, hogy előtte pár nappal el nem küldöd neki, mire vagy kíváncsi, mert még egy ilyen egyszerű kérdés megválaszolásához is segítségre, felkészülési időre van szüksége. És ő hoznak az életünket befolyásoló döntéseket.Köszi!

Jelzem: szeretek korán kelni. Élvezem, amikor munka után hazajövök, és még órákig napvilágnál bogarászhatok a kertben. Ja, és még valami. Tapasztalatból tudom: Ausztráliában már délután három van, amikor nálunk reggel nyolc. Nekem megy az átállás! Ha nagyjainknak az óraállítással, időeltolódással problémája lenne, szívesen helyettesítem őket. És még angolul is beszélek. Bocsi.

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: