Kilenc milla bukta?

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF | Nyomtatás |

Cseka blogja

Egy biztos: ha én egyszer olyan gazdag leszek, hogy valakinek kilencmillió forintot adok kölcsön, akkor azt forintban kérem vissza. Nekem ne szöszöljön az adós az átváltással. Hagyja az eurót a francba, nem utazom, akkor meg minek! Még azt is javasolnám az adósnak, hogy ne vacakoljon a készpénzzel, inkább utalja át a számlámra az összeget. Ne utazgasson nekem Moldáviából, mert messze van.

Ha az én adósom ezt nem értené, és mégis euróban adná meg a kölcsönt, az végképp meg nem fordulna a fejemben, hogy kiállok a pályaudvarra, és böködöm az arra járókat, hogy van eladó valutám. Hát hol élünk? Hát mi vagyok én? Egy utcai zugváltó? Rá vagyok én erre utalva? Én, aki kilencmilliót tudok kölcsön adni? És mi van, ha véletlenül hamis forintot kapok a kemény valutámért? Legyünk óvatosak, még csak a tízezres biztonságos!

Jó, persze, hogy az jut először az ember eszébe, ha nem elég tájékozott, hogy az utcai valutaeladásnál az átváltási költséget megtakarítja. De ez butaság. A pénzváltók szinte száz százalékánál nincs már kezelési költség. Rákeres az ember az interneten, és kiválasztja a legkedvezőbb ajánlatot. Ááá, aki az utcán fog valutát venni, biztos olcsóbban akar hozzájutni. Hát hülye lennék én elkótyavetyélni ennyi pénzt? Kilencmilliónál csak 1 százalék bukás már 90 ezer forint. (Alig kevesebb, mint egyhavi nettóm. Hoppá!)

Mert hát olvasom, hogy a Keletiben érték tetten a múlt héten a Fidesz ifjúsági tagozatának elnökét, amint hamis pénzt próbált elsózni egy férfinak. A rendőrök elfogták, majd a lakásán még 30 ezer euró hamis pénzre bukkantak. Az ifjú politikus azt mondta vallomásában, hogy egy moldáviai férfitól kapta a hamis bankjegyeket, sajnálja, hogy csőbe húzták.

Nem is értem ezt a politikus palántát. Miért nem kért segítséget, tanácsot a szüleitől? Manapság ez már nem szégyen. Komoly politikusok sem röstellik bevallani, ha családi segítséget kaptak. Egy ilyen fiatal, mondhatnám, kezdő politikus igazán megkérdezhette volna legalább az anyukáját, hogy mit tegyen, mielőtt utcára megy valutát árulni. És ha csúnya emberek leütik, és elviszik az összes pénzét?!

Persze, hogy letartóztatták. De botorság lenne, ha magára vállalná a bulit. Én mondom: nem szabad ennyire megbízni az emberekben. Nem szabad. Szerintem adja fel gyorsan az adósát, aki átverte, mert a végén még ő marad a kakiban. Jó lecke volt, most már fiatal barátunk is tudja, hogy az ember nem ad vadidegennek kölcsön ennyi pénzt, még akkor sem, ha neki sok van. Akkor jótékonykodjon.

Nem kell csüggedni, ha az illető lakcíme nincs meg, akkor kiindulásnak elég a telefonszáma.

Esetleg a cellainformációkból?

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: