Beázunk, de legalább van tető

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF | Nyomtatás |

Cseka blogja

Ma reggel - mint minden szombaton - a piacon vásároltam. Sűrűn esett a hó. A csarnok mögött, a fedett részen. Bizony, a tető alatt. Nagyon vicces volt látni, ahogy mindenki tekergette a nyakát, és fotózott. Hóesést a tető alatt. Az ország legnagyobb piaci teteje alatt. Na, bravó!

Nem bántom én a tetőt, mert jó nagy, meg majd lehet folyton festeni a tartószerkezetet, és az ugye munkahelyteremtés, amit meg kell becsülni, mert hát na. Csak azért valami nem kerek. Azt mondják az árusok, hogy amikor függőlegesen(!!!) esik az eső, az a jó, véd a tető. Akkor van baj, ha már egy kicsit (vagy jobban) fúj a szél, mert akkor bizony dől be az eső, meg most már a hó is a konty alatt. Hát akkor ez most hogy? Persze biztos van rá magyarázat, tudományos is, és nyilván én tudok valamit rosszul.

Vettem ma vizes hagymát, vizes zöldséget, vizes krumplit, mert minden elázott a tető alatt. Mondták is az árusok, hogy otthon tegyek ki mindent száradni, különben az egész megrothad.

Ma megint az a történet jutott eszembe, amikor a házunk tetőterét beépítettük, én az udvaron álltam, és lelkendezve lekiabált fentről az ács, hogy: "csókolom, nagyobb lesz a WC!" Mire - tudván, hogy az alapterület ettől nem nőtt - visszakérdeztem: "És mi lett kisebb?". "A gardrób!" - hangzott a válasz.

"Akkor maga valamit nagyon elkúrt" - jegyeztem meg.
És úgy is volt.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: