Ujjfitnesz

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF | Nyomtatás |

Cseka blogja

Nemrég elkezdtem jelnyelvet tanulni. Végül is, az ember, ha munkanélküli, a folyamatos álláskeresés mellett három dolgot tehet: vagy rászokik a piára, vagy rászokik a cigire, vagy rászokik mindkettőre (na, így már négy) – vagy tanul. Ez is az elterelés egyik formája. Míg az agyát edzi, legalább nem gondol arra az ember, mekkora bajban van. Majdnem sz-szel írtam.

 

Arra gondoltam, hogy a kényszerpihenő alatt valóra váltom gimis álmom. A kedvemért megtanultam angolul, és letettem a középfokú nyelvvizsgát. Aztán levizsgáztam idegenvezetésből. És még mindig maradt időm! A kutyafáját, erre azért nem gondoltam. De akkor most már mindent végigcsinálok, ha már elkezdtem, úgy döntöttem, minden eddig tanult nyelvből vizsgát fogok tenni. Na, nem olyan sok ez. Előbb a középfokút németből, aztán oroszból. De közben hirdették ezt a jelnyelv tanfolyamot, amire viszont már vagy öt éve fentem a fogamat. Nagyon élvezem. Számomra ez egyfajta akadálymentesítés. Megint ledől egy fal.

Könnyen tanulok nyelveket, itt viszont kevés az agy, az utóbbi években kerti munkához szokott ujjaimnak a jeleléshez gyors és finom mozdulatokra kell átszokniuk. Elég egy rossz mozdulat, és máris mást „mondtam”. De majd szorgalmasan gyakorolgatok. Olyan ez, mintha elkezdtem volna fitneszre járni, csak nem bukfencezem, csak mutatom. Majd jól elmutogatok mindent, amit gondolok. Úgy vigyázzatok!

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: