Leplezetlen adósság

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

A pazarló gazdálkodásnak vége. Mára nincs olyan számla, amelyet ne tudna időben kifizetni Nyíregyháza – jelentette ki csütörtökön a Takarékpalota előtt tartott sajtótájékoztatóján Kovács Ferenc. A polgármester a városi közgyűlés FIDESZ-KDNP frakciója tagjaival közösen leleplezte az öröklött adósságot ábrázoló installációt.

A 2010 októberében megválasztott új városvezetésre 4 milliárd 694 millió forint adósságot hagyott a korábbi önkormányzat. Folyószámlahitel, működési hitel, lejárt tartozás, kifizetetlen szállítói számlák – ez volt az örökségünk – mondta Kovács Ferenc. Ez a tartozás 2012. októberére 500 millióra csökkent. Mára pedig sikerült elérni, „hogy nem adósságra költjük a város pénzét” – tette hozzá.

Címszavakban jellemezte a Fidesz-KDNP-s városvezetés tevékenységét: munkahelyteremtés, új gazdasági és iparfejlesztési koncepció, új ipari park, Lego, turizmus-fejlesztés, Sóstón az idegenforgalmi lehetőségek kihasználása. További cél: visszaadni Nyíregyháza régi hangulatát, a rendezvényekkel pedig minél több látogatót vonzani a megyeszékhelyre.

Az eredményeket a nyíregyháziakkal közösen, összefogással sikerült elérni – hangsúlyozta a városvezető. Kiemelte: folyamatosan bővülnek az önkormányzat együttműködési lehetőségei a vállalkozókkal, gazdasági élet szereplőivel. Fontosnak tekinti a civil szervezetekkel való együttműködést is. Elmondta még: az elmúlt 2,5 évben 50-60 lakossági fórumon találkoztak a városlakókkal, ezeken számos ötletet kaptak, illetve javaslatokat, mibe érdemes belevágni, és mibe nem.

A tájékoztató végén a polgármester a városvezető frakció tagjaival közösen leleplezte a Kossuth téren nyár végéig látható installációt, mely az örökölt közel 4,7 milliárd, és a tavaly októberre félmilliárd forintra csökkent adósságállományt ábrázolja. A Fidelitas stílusosan vörös szegfűből font koszorút helyezett el az installációnál.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: