Fogadd el, fogadj el!

Programajánló - Programajánló

A Kézenfogva Alapítvány május 3-án Nyíregyházán rendezi Fogadd el, fogadj el Esélyegyenlőségi Napját. Helyszín: Nyíregyházi Főiskola, Bessenyei Aula (Nyíregyháza, Sóstói út 31/B)

A rendezvényt megnyitja Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere

A program 10 órakor kezdődik. A kampányt 2013-ban már nyolcadik éve indítja útjára az Alapítvány. Célja, hogy a fiatalokkal, gyerekekkel megismertesse a fogyatékos embereket és az általuk hordozott értékeket.

A rendezvénysorozat idei harmadik állomása Nyíregyháza. A helyszínen a helyi fogyatékosügyi szervezetek tartanak bemutatót, lefedve az összes fogyatékossági típust.

Pár program a sokból:

· A gyerekek beszélgethetnek Érdi Tamás látássérült zongoraművésszel.

· A résztvevők kerekesszékben birkózhatnak az akadályokkal a MEREK nyíregyházi Guruló Műhelyének köszönhetően.

· A Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesületének munkatársaival megtapasztalhatják, hogy milyen érzés vakon boldogulni a mindennapokban.

· A SINOSZ hallássérült kollégája elmagyarázza, hogyan működik a jelnyelv.

· Az ÉFOÉSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete segít átérezni az értelmi fogyatékos és autista emberek életét.

· A Down Egyesület interaktív játékokon keresztül mutatja be a másságot.

· Alternatív és Augmentatív Kommunikációs eszközök bemutatója.