Nyíregyházán toboroz új regionális beszállítókat a Tesco

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

A Tesco 2013. június 6-án, Nyíregyházán rendezi meg a következő, immáron hetedik Regionális Beszállítói Fórumát, melynek keretében Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megye helyi termelőivel szeretne megismerkedni. A fórumra a helyi zöldség és gyümölcstermelők mellett olyan élelmiszeriparban működő vállalkozásokat várnak, amelyek a régió Tesco áruházainak szállítanának árut.

A Tesco a hazai beszállítók legnagyobb partnereként 2009 őszén indította el Regionális Beszállítói Fórum programját annak érdekében, hogy megismerjen olyan helyi beszállítókat, amelyek ez idáig méretüknél vagy termelési kapacitásuknál fogva nem válhattak partnereivé. A kezdeményezéssel az áruházlánc a magyar kis- és középvállalkozásokat szeretné segíteni, és továbbra is arra törekszik, hogy támogassa a hazai termékek elterjedését a nemzeti és akár a nemzetközi piacokon is.

Az elmúlt években összesen hat ilyen rendezvény volt, amelyek lefedték az ország 19 megyéjét, idén néhány olyan régió kerül a fókuszba, amelyekben a legrégebben volt a fórum. A kezdeményezésnek köszönhetően az 1300 országos magyar beszállítón túl mintegy 100 újabb, regionális partner több mint 500 terméke kapható a Tesco áruházaiban. A fórumokon megismert termékek nagy sikerére való tekintettel döntött az áruházlánc a folytatás mellett.

Az idei első Regionális Beszállítói Fórum 2013. június 6-án, Nyíregyházán kerül megrendezésre, amelyen Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megye kis- és középvállalkozóival szeretne megismerkedni a Tesco. A fogyasztói igényeket figyelembe véve a zöldség- és gyümölcstermelő vállalkozások mellett a következő termékkategóriákat előállító cégeket várják a házigazdák: csemege hús (felvágott, szalonna, szalámi, stb.), tejtermék, pékáru, tésztafélék, konzervek, sütési segédanyagok (liszt, búzadara stb.), bor és más szeszes italok, ásványvizek és más alkoholmentes italok. A fórumon az érdeklődők röviden bemutathatják cégüket, termékeiket és személyesen beszélhetik meg a felmerülő kérdéseiket a Tesco vezetőivel.

A Regionális Beszállítói Fórum hozzájárul ahhoz, hogy a jó minőségű magyar árukat előállító termelők fennmaradjanak, megerősödjenek, a vásárlók pedig kedvenc helyi termékeikkel találkozhassanak a Tesco áruházak polcain is. Az elmúlt évek eredményeképpen ma már több olyan cég is van, amelyek a Tesco segítségével tudták növelni kapacitásukat, és mára az áruházlánc országos beszállítói lettek. Közülük a legsikeresebbek idén a nemzetközi piacokon is megjelenhetnek a Tesco áruházaiban. Az áruházlánc külön csapatot hozott létre az beszerzési osztályán, amelyiknek az a feladata, hogy támogassa a regionális kis- és középvállalkozások törekvéseit, valamint a tavalyi évben elindult a Tesco Beszállítói akadémia is, hasonló célokkal.

A fórumon való részvétel ingyenes, jelentkezni 2013. május 15-ig lehet a http://tesco.hu/tesco-magyarorszagon/magyar-beszallitok weboldalon.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: