Nyíregyháza a díszvendég

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Csütörtökön nyitotta meg kapuit Budapesten a 36. Utazás 2013 Nemzetközi Idegenforgalmi Szakkiállítás, melynek különlegessége számunkra, hogy az idei díszvendég Nyíregyháza. A vasárnapig nyitva tartó expón a régiók, utazási irodák turisztikai kínálatával ismerkedhetnek meg a látogatók egészen vasárnapig. A külföldi díszvendég Szlovákia, a kulturális díszvendég pedig idén Kalocsa.

Kovács Ferenc polgármester a kiállítás megnyitóján úgy fogalmazott: komoly siker és elismerés, hogy idén Nyíregyházát választották a kiállítás díszvendégének, ezt az elmúlt két évben végzett fejlesztések eredményének tekinti. Hozzátéve: ez csak a kezdete egy pozitív folyamatnak. Elmondta: a Nyírség óriási turisztikai lehetőségekkel rendelkezik, egyebek mellett itt található a „legállatibb állatkert”, az országban és Európában ismert és elismert Nyíregyházi Állatpark, amely egy 30 hektáros őstölgyesben fogadja a látogatókat.

A polgármester megemlítette azt is, hogy a város 4 fürdője valamennyi kútjának vizét tavaly gyógyvízzé minősítették. Hozzátette: Krúdy szülővárosában egyedülálló gasztronómiai kínálattal várják a vendégeket, nem is beszélve a finom pálinkákról.

Sóstón egy 2,1 milliárdos fejlesztés előkészületei folynak, ebben a fürdőre, az állatparkra vonatkozó elemek is találhatók, továbbá szerepel a tervben egy pálinkaház megépítése, mely a Múzeumfaluhoz kapcsolódna.

A nyíregyházi pavilon már a kiállítás első napján vonzotta az érdeklődőket. A megjelenésében is egyedi pavilonban – mely egyszerre modern és természetközeli – két arapapagáj nyűgözi le az érdeklődőket, de eljött az év állata, a fehér tigris is, igaz, csak plüss változatban. A gyerekeknek játszósarkot rendeztek be, mely telis-tele van legóval. Kisfilmek segítségével képzeletbeli utazást tehetnek a pavilonba látogatók – viszont a valóságban kóstolhatnak eredetvédett pálinkákat.

 

 

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: