Felmentés a csengersimai áfa-ügyben

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

Jogerős ítélet született a csalás bűntette és más bűncselekmények miatt  Sz. Gyula és társai ellen folyamatban lévő büntetőügyben a megismételt eljárás során a Nyíregyházi Városi Bíróságon. A bíróság az I. rendű vádlott Sz. Gyulát csalás bűntette, magánokirat-hamisítás vétsége miatt emelt vád alól felmentette, a II. rendű vádlottat 80 ezer forint pénzbüntetésre, a III. rendűt egy év, két év próbaidőre felfüggesztett börtönre ítélte.

 

A Nyíregyházi Városi Bíróság 2011. december 19. napján hozott ítéletében a korábbi eljárás során felmentett vádlottak közülSz. Gyula I. rendű vádlottat az ellene csalás bűntette, magánokirat-hamisítás vétsége miatt emelt vád alól felmentette – közölte Dr. Nyakó Zsuzsanna szóvivő. A bíróság F. Tibor II. rendű vádlottat és F. Zsolt III. rendű vádlottat bűnösnek mondta ki társtettesként elkövetett csalás bűntettének kísérletében és társtettesként elkövetett magánokirat-hamisítás vétségében, ezért a bíróság II. r. vádlottat 80.000.- Ft pénzbüntetésre ítélte, III. r. vádlottat mint különös visszaesőt 1 év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 2 évi próbaidőre felfüggesztette, F. Tibor II. rendű vádlottat és F. Zsolt III. rendű vádlottat az ellenük bűnsegédként elkövetett csalás bűntette és bűnsegédként elkövetett magánokirat-hamisítás vétsége miatt emelt vád alól felmentette.

A vádirat lényege szerint egy Csengersima községben lévő, üzleti célú telephely térbetonnal ellátása már 1999. évben, vagy azt megelőzően megtörtént, ezért valótlanok azok a számlák, melyeket Sz. Gyula I. rendű vádlott ÁFA visszaigényléshez felhasznált, és amelyek azt tanúsítanák, hogy a munkálatok ténylegesen 2000. évben történtek.

A bíróság által megállapított tényállás szerint az eljárásban nem volt bizonyítható az, hogy Sz. Gyula I. rendű vádlott a 2000-es adóévben úgy igényelt volna vissza 2.300.000.- Ft ÁFÁ-t, hogy ezen igénylés valótlan lett volna.

Mivel a rendelkezésre álló bizonyítékok az ügyészi álláspontot nem támasztották maradéktalanul alá, sőt a bizonyítékok többsége azt határozottan cáfolta, a bíróság Sz. Gyula I. rendű vádlottat bizonyítottság hiányában a vádak alól felmentette.

F. Tibor II. rendű és F. Zsolt III. rendű vádlottakkal szemben ugyanakkor bebizonyosodott az, hogy saját üzletkörükben – I. rendű vádlottat nem érintve - valótlan számlákat használtak fel, ezért a bíróság a vádlottak bűnösségét megállapította.

Az ítéletet, annak kihirdetését követően F. Tibor II. rendű vádlott tudomásul vette, az ítélet ellen Sz. Gyula I. rendű vádlott és védője, F. Zsolt III. rendű vádlott és védője, és az ügyész fellebbezett. A fellebbezéseket a vádlottak és védők, valamint az ügyész visszavonta, így a városi bíróság ítélete valamennyi vádlottal kapcsolatban jogerőre emelkedett.


Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: