Természetkárosítás miatt tett feljelentést az erdőgazdaság

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

 

Védett magyar nőszirmot szedtek ismeretlenek a Sóstói erdőben

Természetkárosítás miatt tett feljelentést a NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészete: a  Sóstói-erdőben most virágzó magyar nőszirom virágos hajtásait az elmúlt hétvégén ismeretlenek letépték s elvitték.

 

 


Ismeretlenek egyszerűen letépték és elvitték a Sóstói-erdőben most virágzó magyar nőszirom virágos hajtásait az elmúlt hétvégén.

 

 

 

A rendkívül ritka, fokozottan védett növényről úgy tudtuk, hogy kipusztult a Sóstói-erdőből, de tavaly újra kivirágzott. A százezer forint eszmei értékű virág mindenki számára ismerős lehet, hiszen a húszforintos érme hátoldalán is ez szerepel.

A nyomok arra utalnak, hogy – a múlt heti, az E-misszió Egyesülettel közös felhívásunk ellenére – gyöngyvirágot gyűjtők vitték el a növényeket. A letépett virág ugyan pár óra alatt elhervad, viszont a kipusztulással fenyegetett növény súlyosan károsodott. A NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészete ismeretlen tettes ellen, természetkárosítás bűncselekménye miatt tett rendőrségi feljelentést – tájékoztatott Tölgyfa Gábor, erdészeti igazgató.

Hiába őrzik

A Sóstói-erdőben megszaporodtak a rongálások is az utóbbi időben, annak ellenére, hogy őriztetik a területet egy-egy forgalmasabb időszakban. A május elsejei hosszú hétvégén vandálok tönkretettek két tanösvény táblát, megrongálták a Napsugárház nevű erdei oktatóhelyet, és felgyújtottak több szemetest is. A mostani kár megközelíti a 200 ezer forintot, de az elmúlt egy évben összesen mintegy félmillió forint kárt okoztak a rongálók. Ezt a pénzt hasznosabb dolgokra (közjóléti eszközökre, erdei játékokra, stb.) is fordíthatta volna az Erdészet.

A károkozásért nyilván nem a futók, kocogók, sétálók a felelősek, hanem a késő esti randalírozók – állítja az igazgató, hozzátéve: a szemetelések is rendszeresek az erdőben, ráadásul mintegy 90 ezer forint értékben már kitermelt faanyagot is elloptak a napokban.

A Nyíregyháza tüdejének számító Sóstói-erdő megőrzése mindannyiunk érdeke. Ezért kérünk mindenkit, aki hasonló esetekkel találkozik, hívja a rendőrséget, vagy értesítse a Nyíregyházi Erdészetet (30-415-1767 ; 30-415-1833) – fogalmazott Tölgyfa Gábor.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: