Házi őrizetbe került a volt kórházvezér

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

Házi őrizetbe került az Egészségügyi Holding Zrt. volt vezérigazgatója. Kiss Zoltán Tamás előzetes letartóztatását A Nyíregyházi Törvényszék megszüntette.

A Nyíregyházi Törvényszék megszüntette dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított előzetes letartóztatását és házi őrizetét rendelte el - közölte dr. Nyakó Zsuzsanna elnökhelyettes, szóvivő. Közleménye szerint a hűtlen kezelés bűntette miatt dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított ellen folyamatban lévő büntetőügyben a Nyíregyházi Törvényszék pénteken meghozott jogerős határozatával dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított előzetes letartóztatását megszüntette és 2012. június 4-éig házi őrizetét elrendelte azzal, hogy lakását nem hagyhatja el.

A Nyíregyházi Törvényszék megváltoztatta a Nyíregyházi Városi Bíróság nyomozási bírónak 2012. április 23.-ai határozatát. Az első fokú végzés dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított előzetes letartóztatásának megszüntetésére, házi őrizetének elrendelésére irányuló ügyészi, a védőnek az előzetes letartóztatás megszüntetése iránti indítványát elutasította.

A határozat ellen a vádlott, védője és az ügyész is fellebbezett. A Nyíregyházi Törvényszék döntése szerint helyesen állapította meg a nyomozási bíró, hogy a gyanúsított terhére a jelentős tárgyi súlyú, bonyolult, több szálon futó vagyon elleni bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja változatlanul megállapítható - közölte a szóvivő, hozzátéve: miután megállapították, hogy a gyanúsított munkaviszonya megszűnt az EH Zrt-nél, erre tekintettel csökkent a lehetősége annak, hogy a nyomozást megpróbálná befolyásolni.

Ugyanakkor jogi álláspontja eltért az első fokú bíróságétól. Indokolása szerint a törvényi rendelkezés és a jogértelmezés szerint – miután az ügyész saját hatáskörben a nyomozás állására figyelemmel megszüntetheti az előzetes letartóztatást -, ilyen ügyészi indítvány esetében a bíróság csak az enyhébb kényszerintézkedésről – házi őrizet vagy lakhelyelhagyási tilalom – dönthet. Ebben az esetben nincs jogi lehetőség az előzetes letartóztatás fenntartására.

A törvényszék álláspontja szerint a nyomozás érdeke enyhébb személyi szabadság korlátozásával is biztosítható. Ezért a gyanúsított előzetes letartóztatását megszüntette és vele szemben házi őrizetet rendelt el.

A határozat jogerős.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: