Debrecenben tovább erősít a Wizz Air

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

biztos - biztos

A légitársaság két új, Debrecenből Eindhovenbe és Milánóba induló járatot jelentett be

Két új járatot indít Debrecen, illetve a holland Eindhoven és a milánói Malpensa repterek között a Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága - jelentették be ma Debrecenben. A járatok 2012 decemberétől, kezdetben hetente kétszer indulnak majd Debrecenből.

 

A már meglévő londoni járattal együtt a debreceni útvonalak körülbelül 100 ezer utast szállítanak az első évben, és mintegy 100 új munkahelyet teremtenek a városban. Szintén ma jelentették be, hogy megkezdődött a vállalat téli menetrend szerinti jegyértékesítése, amely során a múlt évhez képest hat útvonallal többre, összesen 22 célállomásra válthatók jegyek.
A Wizz Air Debrecen-London útvonala népszerű mind az üzletemberek, mind a turisták körében, és az eindhoveni és milánói két új járat tovább erősíti majd a turizmus és a foglalkoztatás növekedését Debrecenben és vonzáskörzetében  vélik a szakemberek.
A Wizz Air elkötelezett a magyarországi légi közlekedés mellett. A növekedés alkalmából a Budapestről és Debrecenből Eindhovenbe illetve Milánóba közlekedő járatokra már 3590 forinttól válthatók jegyek (egy útra, all inclusive) a wizzair.com honlapon vagy a 06 90 181 181-es telefonszámon.

EU-n túlra is

A Wizz Air másik bejelentése szerint már válthatók jegyek a téli menetrend (2012-13) szerinti járatokra, amelyek már 22 útvonalon érhetőek el a tavalyi 16 útvonallal szemben. A légitársaság – a hivatalos jóváhagyások esetén - további négy, nem EU-országba is indít járatot a közeljövőben.
„Egyedül a Wizz Air biztosít alacsony árakon közvetlen összeköttetést Debrecen és Nyugat-Európa között. A több órás vezetés helyett az üzletemberek és turisták immár közvetlenül repülhetnek Kelet-Magyarországról. Elkötelezettek vagyunk abban, hogy fejlesszük a légi infrastruktúrát a lakosság számára, és segítsük a turizmus fellendülését, valamint a munkahelyteremtést a debreceni régióban” – mondta Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója a debreceni sajtótájékoztatón.
Kósa Lajos, Debrecen polgármestere szerint: „A debreceni repülőtér jelentősége tovább erősödik a mai bejelentéssel, hiszen a két új járat indításával a térség legnagyobb forgalmú regionális repterei közé zárkózik fel. A London-Luton és Debrecen közötti járat indításának hatása megmutatta, hogy a légi összeköttetésekben rejlő lehetőségek kiaknázása hatalmas előnyökkel jár a város és az egész térség turizmusa számára.”

Számokban

A Wizz Air Közép-Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága. 36 darab A320 Airbus-ból álló flottát üzemeltet 15 állomásról, több mint 70 desztinációval, 25 országba. A Wizz Airnél 1500 repülési szakember biztosítja a magas színvonalú szolgáltatást és a nagyon alacsony árakat, aminek köszönhetően 2012-ben több mint 12 millió utas választotta a légitársaságot.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: