Nincs házi őrizet, marad előzetesben a volt kórházvezér

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

Továbbra is előzetesben marad az Egészségügyi Holding Zrt. volt vezérigazgatója, Kiss Zoltán Tamás, akit különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének elkövetésével gyanúsítanak. A bíróság ugyanis ma elutasította az ügyész és a meghatalmazott védő indítványát az előzetes letartóztatást megszüntetésére, házi őrizet elrendelésére. A végzés nem jogerős, mert az ügyész és a meghatalmazott védő is fellebbezést nyújtott be.

 

A hűtlen kezelés bűntette miatt dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított ellen folyamatban lévő büntetőügyben a Nyíregyházi Városi Bíróság nyomozási bírója  a 2012. április 21. napján meghozott nem jogerős határozatával elutasította az előzetes letartóztatás megszüntetésére és házi őrizet elrendelésére irányuló ügyészi, továbbá a meghatalmazott védő előzetes letartóztatás megszüntetésére irányuló indítványt - közölte Dr. Nyakó Zsuzsanna, a Nyíregyházi Törvényszék elnökhelyettese, szóvivő.

Tájékoztatása szerint a városi bíróság nyomozási bírája dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított 2012. február 10. napján elrendelt előzetes letartóztatását 2012. május 10. napjáig meghosszabbította. Az indítványok indokolása szerint mivel a gyanúsított munkaviszonya megszűnt az EH Zrt-nél, így az előzetes letartóztatás elrendelésének és meghosszabbításának indoka is megszűnt, valamint kisebb a lehetősége annak, hogy a kihallgatott, illetve kihallgatandó tanúkat, gyanúsítottakat vallomásuk megtételében befolyásolja, valamint az előzetes letartóztatással elérni kívánt célok a gyanúsított házi őrizetének elrendelésével is biztosíthatók.

A bíróság kifejtette, hogy a gyanúsítottal szemben az előzetes letartóztatás elrendelésének, illetve meghosszabbításának feltételei változatlanul fennállnak; egyrészt a szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmények alapos gyanúja, másrészt megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra helyezése esetén tanúk befolyásolásával, vagy más módon az eljárás további menetét megnehezítené, illetve veszélyeztetné, bár ennek az esélye kisebb, mint az előzetes letartóztatás elrendelésekor, figyelemmel arra, hogy munkaviszonya megszűnt.

A bíróság álláspontja szerint ennek megakadályozására enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása nem elegendő.
A végzés ellen az ügyész, a gyanúsított és védője is fellebbezést jelentettek be, így az nem jogerős.


Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: