Tananyagfejlesztés uniós támogatással

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

alma - Diákévek

Több mint 40 milliós ráfordítással nagyrészt pályázati forrásból fejlesztik az elkövetkező két évben az egészségügyi szociális munka mesterszak, valamint az ápoló alapszak angol és magyar nyelvű digitális tananyagát a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. Nyíregyházán ezzel együtt elkészítik az akkreditációhoz szükséges alaptantervet is. Mindez lehetővé teszi a jövőben a két képzés beindítását angol nyelven is.

A projekt keretében 17 oktató angol nyelvi, és 13 oktató elektronikus tananyagfejlesztői továbbképzése valósul meg. Emellett elkészül 10 digitális tananyag angol és magyar nyelven, valamint az egészségügyi szociális munka mesterszak és az ápoló alapszak angol nyelvű alaptanterve is. A három programelem megvalósítása megteremti a feltételt a két képzés angol nyelvű indításának akkreditálásához.
Hazánkban elsőként alapította meg a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara az Egészségügyi Szociális Munka mesterképzést, amelyet 2008-ban akkreditáltak. Az indítás óta 95-en végeztek, jelenleg 120 aktív hallgatója van a mesterképzésnek. A képzés interdiszciplináris szemléletének köszönhetően egyelőre egyedinek tekinthető Közép-Európában és a továbbiakban komoly érdeklődésre tarthat számot a szomszédos országok szakemberei körében is, különösen a rehabilitáció, idősgondozás, fogyatékos személyek segítése, valamint a mentális betegségekkel küzdőkkel foglalkozó szakemberek körében. Az angol nyelvű képzés indítása jelentős hallhatói létszámnövekedést eredményezhet, tekintettel arra, hogy ilyen képzés jelenleg nincs Európában, illetve német nyelvterületen igen korlátozott.
Az egészségügyi szociális munka mesterképzés és az ápoló alapképzés idegen nyelvű oktatás előkészítésének eredményeként hazánkban először valósul meg angol nyelvű képzés ezeken a területeken.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: