Május 10-ig előzetesben maradhat a holdingvezér

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

Két hónappal meghosszabbította a bíróság Kiss Zoltán Tamás előzetes letartóztatását. Az Egészségügyi Holding Zrt. vezérigazgatóját különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével gyanúsítják. A február 10. óta előzetes letartóztatásban lévő vezérrel szemben a nyomozás során újabb bűncselekmény gyanúja merült fel: ugyanazért a munkáért vállalkozóként és alkalmazottként is fizetett személyi asszisztensének.

"A Nyíregyházi Városi Bíróság 2012. február 10-én hozott végzésével – melyet a Nyíregyházi Törvényszék 2012. február 15-én helyben hagyott – 1 hónapra elrendelte a 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével gyanúsított dr. K. Zoltán Tamás előzetes letartóztatását. Március 7-én a Nyíregyházi Városi Bíróság nyomozási bírája – Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség indítványának helyt adva – 2 hónappal, 2012. május 10. napjáig meghosszabbította a gyanúsított előzetes letartóztatását.  A 2012. február 10.-i határozatban is foglalt tényállásokhoz képest a nyomozás jelenlegi állása szerint további cselekménnyel is megalapozottan gyanúsítható K. Zoltán Tamás - közölte Nyakó Zsuzsanna, a Nyíregyházi Törvényszék szóvivője.

A bíróság határozata szerint a gyanúsított, mint az EH Zrt vezérigazgatója 2009. október 1-től megbízási szerződéssel egyéni vállalkozóként foglalkoztatott egy személyi asszisztenst, havi 250 ezer forintos díj ellenében, 2010. augusztus 1-től pedig ugyanezt a személyt munkaszerződéssel, alkalmazottként is foglalkoztatta ugyanerre a munkára, miközben a munkabér mellett a megbízási díjat is megkapta a gyanúsítottól mint munkáltatótól. 2011. január 10-ig így a munkabéren felül 1 millió 250 ezer forintot fizettetett ki neki. A 2011. január 10. utáni kifizetésekkel kapcsolatosan is folyik a nyomozás.

Ez alapján is dr. K. Zoltán Tamás gyanúsítható folytatólagosan elkövetett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette kísérletének az elkövetésével - közölte a szóvivő, hozzátéve: A bűncselekmény kiemelkedő súlyára, valamint arra figyelemmel hosszabbította meg a bíróság az előzetes letartóztatást, hogy a gyanúsított munkaköréhez kapcsolódóan folyik a nyomozás, így megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén megpróbálná az eljárást meghiusítani, megnehezíteni – különösen tanúk befolyásolásával.

A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett. A Nyíregyházi Törvényszék másodfokú döntése az ügyben 2012. március 23-án várható.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: