Pesti pótmamához kerültek a Nyíregyházán kidobott apróságok

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Gazdikereső - Gazdikereső

Már jó helyen vannak a március elején konténerbe dobott kiskutyák. A nyíregyházi Állatbarát Alapítvány ügyeleti telefonszámát március 3-án, szombaton hajnalban hívta egy férfi. Elmondta: épp egy konténer mellett áll, amelyből vészjósló nyüszögéseket hall, tompán, halkan hallható sírást. Kiderült: a hang forrása egy izgő-mozgó zsák, melyben három alig 1 hetes kis csöppség várja a segítséget.

 

Az alapítvány közleményéből kiderül: kiskutyákat azonnal az Állatotthonba szállították, ahol igyekeztek mindent megtenni annak érdekében, hogy - forró vizes palackkal, melegítő párnával minél hamarabb megfelelő hőmérsékletre felmelegítsék őket. Tejpótlóval, tápszerrel etették őket, majd hirdetésben kérték az állatbarátokat, hogy vagy dajkakutyával, vagy ideiglenes befogadással segítsék munkájukat, elsősorban a kicsik életben maradásának esélyét.
A budapesti Halász Edit felfigyelt a 3 apróság történetére, és felajánlotta, hogy 3-4óránként eteti és befogadja őket addig, amíg nagyobbak, örökbe adhatóak nem lesznek. Már csak, a közel 300 km-es szállítást kellett megoldani, de az aktivisták hatalmas szerencséjére egyik munkatársuk ismerőse, Kolostyák Anita, épp az Állatotthonban volt, és kiderült, hogy
vasárnap délelőtt Budapestre utazik, így felajánlotta, hogy elszállítja a hölgynek a három kiskutyát!



Panna, Patrik és Pali így vasárnap kora délután már Halász Editnél uzsonnázott. Azóta szépen fejlődnek, jó babákhoz méltóan esznek, alszanak, sírnak, ha valami problémájuk van, és nagyon-nagyon aranyosak!



Bővebb információ: Állatbarát Alapítvány
cím: 4400, Nyíregyháza, Csatorna utca 2.
tel: 42/ 727-736
e-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
web: www.allatbarat.com

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: