Marad előzetesben a kórházvezér

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

Előzetes letartóztatásban marad a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Egészségügyi Holding Zrt. vezérigazgatója. Kiss Zoltán Tamást - akit a múlt héten vett őrizetbe a rendőrség - folytatólagosan, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével gyanúsítják.

 

A Nyíregyházi Törvényszék szerint előzetesben marad dr. K. Zoltán Tamás - közölte Dr. Nyakó Zsuzsanna elnökhelyettes, szóvivő, hozzátéve: a Nyíregyházi Törvényszék dr. Kiss Judit bíró vezette tanácsa helybenhagyta a Nyíregyházi Városi Bíróság nyomozási bírójának végzését, amellyel elrendelte dr. K. Zoltán Tamás gyanúsított előzetes letartóztatását.

A Törvényszék döntése szerint a nyomozási bíró helyesen és jogszerűen döntött, amikor a nyomozás eddigi adatai alapján a folytatólagosan, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés megalapozott gyanúját megállapította. Ezt az eddigi tanúvallomások, okiratok kétség nélkül megalapozzák.

Alaposan feltehető, hogy a gyanúsított - vezető beosztású személy lévén - tanúkat próbálna befolyásolni, s így fennáll a veszélye, hogy a bizonyítási eljárást meghiúsítaná, megnehezítené. Ezért nem elegendő enyhébb – a gyanúsított védői által kért – kényszerintézkedés (lakhelyelhagyási tilalom) alkalmazása.

A határozat jogerős.Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: