Előzetesbe került a holdingvezér

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Előzetes letartóztatásba helyezte az Egészségügyi Holding Zrt. vezérigazgatóját pénteken a Nyíregyházi Városi Bíróság. A határozat szerint Kiss Zoltán Tamás megalapozottan gyanúsítható folytatólagosan, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével, mely 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A határozat ellen a gyanúsított és védője fellebbezést nyújtott be, így az nem jogerős.

A Nyíregyházi Városi Bíróság nyomozási bírója mai végzésével elrendelte a vezérigazgató előzetes letartóztatását. A határozat szerint megalapozottan gyanúsítható a 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, folytatólagosan, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével. A különösen nagy vagyoni hátrány az 50 millió Ft-ot meghaladó, de az 500 millió forintot meg nem haladó mértékű - közölte Nyakó Zsuzsanna elnökhelyettes, a Nyíregyházi Törvényszék szóvivője, aki az ügyről az alábbiakban tájékoztatott.

"A gyanúsított 2009. áprilisától vezérigazgatója a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egészségügyi Szervezési és Szolgáltató Holding Nonprofit Zrt-nek. A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított a Holding nevében 2009. novemberében 1 éves szerződést kötött egy Kft-vel nyilvántartó és ellenőrző, vezetés-irányítási rendszer számítógépes program, havi 700.000,-Ft-os díj fejében történő használatba adására. A szerződés szerint a szoftver nem került a Holding tulajdonába.
1 év alatt 7.700 e Ft-ot fizetett ki a Kft-nek a Holding, a program használatáért.

2011. áprilisában közbeszerzési eljárást hirdetett a Holding nevében a gyanúsított az előbbi program megvételére. A közbeszerzést az a Kft. nyerte meg, akitől a szoftvert korábban bérelte a Holding. A megkötött szerződés alapján  - a nyomozás adatai szerint az 5.100 e Ft-ot érő – a szoftverért a már kifizetett 7.700 e Ft-on túl, további 30.475 e Ft-ot fizetett ki a Holding.

Egy másik közbeszerzés is a nyomozás tárgya. 2011. áprilisában az Egészségügyi Holding nevében a gyanúsított 2 automata gyógyszerelő rendszer beszerzésére hirdetett közbeszerzést. A pályázati feltételeket úgy határozta meg, hogy azokat csak egy cég tudja teljesíteni, az a Kft., aki korábban a Holding egyik kórházába még ugyanabban az évben egy gyógyszerelési rendszert felszerelt. A közbeszerzést egy másik Kft-n keresztül, alvállalkozóként az előbbi Kft. nyerte meg.

A megkötött szerződés alapján a 2 gyógyszerelési rendszerre a Holding 59 hónapon keresztül havi 12.337.000,-Ft-ot fizetett volna úgy, hogy azok sem a tulajdonába nem kerültek volna, sem vételi jogot nem szerzett volna a gépeken.

Az összes használati díjból a nyomozás adatai szerint eddig egy havi számla került megfizetésre.

Jóval több funkcióval rendelkező automata rendszer egy kórházban működik a szomszédos megyében, melynek vételára 460 millió forint + Áfa volt, de ennek fejében az a kórház lett a rendszer tulajdonosa.

A határozat indokolása szerint a bűncselekmény kiemelkedő súlyára, valamint arra figyelemmel rendelte el a bíróság az előzetes letartóztatást, hogy a gyanúsított, mint vezető beosztású személy a kezdeti szakaszban lévő nyomozásban – különösen tanúk befolyásolásával – megpróbálná az eljárást meghiúsítani, megnehezíteni.

A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett, így az nem jogerős.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: