Hétfőn és kedden ingyen parkolhatunk

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Nyíregyháza vezetése tekintettel az elmúlt napok folyamán kialakult időjárási helyzetre úgy döntött, hogy 2012. február 6-án és 7-én (hétfő, kedd) Nyíregyháza valamennyi parkolóját ingyenesen használhatják az autósok.


A pénteken kezdődött és a szombati napon folytatódó havazás, jelentős mennyiségű csapadékot hozott a város teljes területén. A Nyíregyházi Városüzemeltető és Vagyonkezelő Nonprofit Kft. (NYÍRVV) hószolgálatának valamennyi munkagépe folyamatosan gondoskodott a közlekedési utak és járdák takarításáról, sikosság mentesítéséről, a város külterületeinek
megközelíthetőségéről. Dr. Kovács Ferenc polgármester tavalyi kezdeményezésének köszönhetően a hószolgálat munkagépeinek mozgását a város lakói folyamatosan, online nyomon követhetik a www.nyiregyhaza.hu oldal megfelelő menüpontjának segítségével, így percre pontosan láthatják merre dolgoznak a gépek.

Az elmúlt 48 órában a NYÍRVV 2 műszakban, műszakonként 5 (toló-szóró és toló) vezérgéppel végezte a különböző közútkezelési szolgáltatási osztályba sorolt közutak síkosság-mentesítését és hótolását. Az V. szolgáltatási osztályba tartozó utak, külterületek (bokortanyák), földutak hómentesítése vállalkozók bevonásával történt. A 6 külső vállalkozó 18 géppel, melyek szintén toló- és szóró berendezéssel felszereltek, illetve homlokrakodók. A kerékpárutak és fizető parkolók hóeltakarítási munkáit 1db MTZ traktor végezte műszak váltásban.

A kézi munkát is igénylő (az ingatlanokhoz nem csatlakozó) járdák, sétányok, terek, lépcsők, gyalogátkelők, belvárosi buszmegállók síkosság-és hómentesítését 18 főállású dolgozó, továbbá 10 közfoglalkoztatásban résztvevő dolgozó végezte. Bevonták a munkába az Útkezelési iroda 3 brigádját (15 fővel) is, váltott műszakban. Ezen feladatok végzéséhez 11 kisgép és egyéb jármű (kistraktorok, multicar, platós kisteherautó, gréder) is munkába állt. A NYÍRVV az éjszaka folyamán továbbra is teljes műszakban dolgozik.

Felhívjuk a tisztelt lakosság figyelmét, hogy a reggeli csúcsforgalom idején a téli közlekedési viszonyoknak megfelelő, lassú haladásra, torlódásra kell számítani, így érdemes 10-15 perccel hamarabb elindulni otthonról a munkába, iskolába igyekvőknek.

Parillák Gabriella
Városháza Sajtószolgálat, Nyíregyháza


Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: