Felújítják és a látogathatóvá teszik a sóstói víztornyot

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Felújítják és látogathatóvá teszik a sóstói víztornyot - egyebek mellett ez is szerepel abban a programban, amelynek megvalósítására pályázaton 42.35 millió forint támogatást nyert a nyíregyházi Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

Sikeresen pályázott, és az Észak-alföldi régióban egyedüliként nyert a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség  pályázatán, mely a Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) szervezetek továbbfejlesztését támogatja.

„A nyíregyházi székhelyű TDMSZ továbbfejlesztése a turisztikai desztináció versenyképességének növelésére” című pályázat eredményeként a Nonprofit Kft. közel 42.35 millió forint összegű támogatást nyert. A megvalósításhoz Nyíregyháza önkormányzata 7 millió 473 ezer forint önrészt biztosított.

Az elnyert pályázatnak köszönhetően többek között felújítják és látogathatóvá teszik Sóstógyógyfürdőn a víztornyot, mely ipari műemlék. Jelenlegi állapotában azonban a toronyba vezető csigalépcsőn nem lehet felmenni, holott erre volna igény a turisták körében. Idén január elsején a TDM szervezet átvette a víztoronyban található Tourinform iroda működtetését és új szolgáltatásként kínálja annak megtekintését.

A rendelkezésre álló pályázati összegből megújul Nagykállóban a harangodi információs pavilon, turisztikai tájékoztató táblákat helyeznek ki valamennyi "TDM" településen: így Nyíregyházán, Nyírbátorban, Máriapócson, Nagykállóban és Apagyon is.

Hiánypótló a Tour Guide rendszer bevezetése: a korszerű technikát alkalmazó interaktív útikönyv és audioguide, egy navigációs rendszer alapú termék, amely a magyar nyelvű vezetés mellett két idegen nyelven is igénybe vehető lesz a turisták számára.

A szakmai tudás megújítása és fejlesztése érdekében Országos TDM konferencia megrendezése és a TDM tagok számára belföldi tanulmányútra is lehetőséget nyújt a pályázat. Többnyelvű DVD kisfilm készítése, utazás kiállításokon való részvétel, TV reklámok, bel- és külföldi study tourok fogadása és belföldi óriásplakát médiakampány szervezése is része a programnak – tájékoztatott Furkóné Szabó Marianna TDM menedzser.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: