Kiemelt Arany Minősítést kapott a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

Jubileumi újévi koncertet adott vasárnap a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport Nyíregyházán. Az együttes immár 25. éve köszönti újév első napján zenével a nyíregyháziakat, de ezúttal az ünnepi alkalom minősítő koncert is volt. A Magyar Fúvószenekarok Országos Szövetsége szakmai zsűrije, Dohos László Liszt-díjas karnagy elnökletével értékelte a zenekar teljesítményét - áll a városházi sajtószolgálat közleményében.

A szakmai zsűri döntése alapján a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar Kiemelt Arany Minősítést ért el az egyik legmagasabb kategóriában. Ezzel, mint ahogy Dohos László a koncertet követően bejelentette, messze felülmúlva az amatőr kategóriát, nagyságrendileg előrébb lépett a fúvószenekarok rangsorában.
A kiváló minősítés mellett a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar kiérdemelte a Magyar Fúvószenekarok Országos Szövetségének Nívó-díját, melyet évente egyszer ítélnek oda az arra érdemes fúvószenekarnak. Az elismerést Bakó Levente, Liszt-díjas trombitaművész, karmester, az együttes művészeti vezetője vette át.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata büszke kiemelten támogatott együttesére, és elismerését fejezte ki a zenekar minden tagjának - zárul a közlemény.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: