Amerikai palacsinta

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

recept - BIZtosan jó receptek

Az amerikai palacsinta receptje nem sokban különbözik a hagyományos palacsintáétól. Kell hozzá tej, liszt, tojás, tej, só, sütőpor, cukor és vaj.

Az arányok (ezt a mennyiséget könnyen tudjuk felezni): 40 dkg liszt, 2 csomag sütőpor, 1 evőkanál cukor (lehet vaníliacukor), 1 csipet só, 2 egész tojás, 6 dl tej, 10 dkg olvasztott vaj.

A hozzávalókból habverővel pillanatok alatt ki tudjuk keverni a tésztát, így akár hétköznap is tálalhatjuk tudjuk reggelinek az asztalra.

Érdemes előbb a száraz hozzávalókat (liszt, cukor, sütőpor, só) összevegyíteni, majd egy másik tálban a "nedves" anyagokat összekutyulni, végül az egészet habverővel apránként összekavarni. Egy serpenyő alját megkenjük olajjal, majd egy kisebb merőkanálnyi tésztát teszünk bele. Ha még fér, egy-két palacsintát szaggatunk mellé. Ez vastagabb és kisebb, mint a hagyományos palacsinta. Bármilyen lekvárral vagy mogyorókrémmel nagyon finom.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: