Tovább romolhat a levegőminőség

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

A Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség lakossági tájékoztatása szerint Nyíregyházán – a Széna téren található légszennyezettség mérő automata állomás mérési adatai alapján – a szálló por 10 mikrométer szemcseméret alatti frakciójának 24 órás átlagértéke október 27-én meghaladta tájékoztatási küszöbértéket (75 μg/m3), 28-án, 29-én, 30-án, 31-én és november 1-jén pedig egymást követő öt napon meghaladta a riasztási küszöbértéket (100 μg/m3).Napi átlagkoncentráció:

2011. október 27:                             81,4 μg/m3
2011. október 28:                             121,3 μg/m3
2011.október 29:                              137.3 μg/m3 
2011.október 30:                              122,3 μg/m3 
2011.október 31:                              109,7  μg/m3
2011.november 1:                            111,8 μg/m3


A meteorológiai előrejelzések szerint a levegőminőségben jelentős javulása jövő szombatig nem várható, számottevő légmozgás az elkövetkező napokban nem valószínű, így a levegőminőség romlása tovább folytatódhat.

A legfrissebb levegőminőségi adatok a www.kvvm.hu/olm oldalon találhatók.

 


Jó tudni:
A tájékoztatási küszöbérték: a légszennyezettségnek egyes légszennyező anyagok tekintetében a lakosság egyes érzékeny (gyermek, időskorú, beteg) csoportjaira megállapított szintje, amelynek túllépése esetén a lakosságot tájékoztatni kell.

A riasztási küszöbérték: a légszennyezettség azon szintje, amelynek rövid idejű túllépése is veszélyeztetheti az emberi egészséget, és amelynél azonnali beavatkozást kell tenni.

A TSPM részben természetes forrásokból, pl. talajerózóból, vulkáni tevékenységből, erdőtüzekből származik. Emberi tevékenység során főbb forrásai a szén, olaj, fa, hulladék  eltüzelése, a közúti közlekedés, poros utak, és ipari technológiák, mint bányászat, cementgyártás, kohászat.

Az egyik legkárosabb porforrás az aktív és passzív dohányzás.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: