Előzetesben a feltételezett csecsemőgyilkos

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

közbizt - közBIZtonság

A Nyíregyházi Városi Bíróságon emberölés bűntette miatt elrendelték annak az ibrányi nőnek az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint a napokban életképes csecsemőt hozott világra, majd egy sporttáskában a szekrénybe zárta. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rendőr- főkapitányság Bűnügyi osztálya vasárnap vette őrizetbe a 21 éves lányt, aki még a múlt héten jelentkezett kórházi betegellátásra, majd a vizsgálatok során derült ki, hogy a lány szült, azonban a kórházban a csecsemőről nem tudtak. A rendőrök a kórház bejelentését követően a lány ibrányi otthonában megtalálták szobája egyik szekrényében az akkor már élettelen csecsemőt. Az előzetes orvosi vélemény szerint a gyermek élve született.

A rendőrség 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást. A Nyíregyházi Városi Bíróság szerdán meghozott, nem jogerős végzésével elrendelte H. Friderika  gyanúsított előzetes letartóztatását.

Dr. Nyakó Zsuzsanna szóvivő közölte: a végzés indokolása szerint H. Friderika 2011. szeptember 29-én a hajnali órákban lakóházukban érett, életképes fiú csecsemőt szült, akit ruhaneműbe csomagolva egy sport táskában egy szekrényben elrejtett. Ezt követően rossz egészségi állapota miatt a gyanúsítottat édesanyja kórházba szállította.

A gyanúsított rendezett családi körülmények között él, tanulmányokat folytat, a törvénnyel összeütközésbe ezideig nem került, a szökés, elrejtőzés veszélye a bíróság megítélése szerint nem állapítható meg - közölte a szóvivő, aki hozzátette: "A fentiekre tekintettel bíróság a „más okból megalapozottan feltehető, hogy az eljárási cselekménynél jelenléte másképp nem biztosítható” indok alapján látta szükségesnek a kényszerintézkedés elrendelését. "

A végzés ellen a védő és a gyanúsított fellebbezést jelentett be, így az nem jogerős.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: