Idegenforgalmi adó - szezonvégi ellenőrzések

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

postánkból - Postánkból

Nyíregyházán idegenforgalmi adót kell fizetnie annak, aki a város területén nem állandó lakosként legalább egy vendégéjszakát eltölt. A Polgármesteri Hivatal Adóosztályának munkatársai a napokban szezonvégi ellenőrzés keretében igyekeznek felhívni a szállásadók figyelmét a jogkövető magatartásra. Ugyanis az idegenforgalmi adót a szállásadó köteles beszedni az itt tartózkodó vendégektől és a beszedést követő hó 15. napjáig befizetni az önkormányzati adóhatósághoz.

A turizmus, az idegenforgalmi infrastruktúra fejlesztése kiemelt célja a városvezetésnek. Az idegenforgalom fellendülésével párhuzamosan lehetnek olyan szállásadók, akiknek ez idáig elkerülte a figyelmét az idegenforgalmi adóval kapcsolatos adókötelezettség, ezért az ellenőrzés során az érintettek tájékoztatást kapnak arról, hogyan, miként teljesíthetik azt. A most folyó ellenőrzés előfutára a 2012-es idegenforgalmi szezonban folytatódó ellenőrzéseknek, ezért az Adóosztály már most kér minden szállásadót, beleértve a magánszállásadókat is, hogy a bejelentkezéssel, bevallással, kapcsolatos esetleges mulasztásukat mielőbb pótolják.

Az idegenforgalmi adó megfizetése azért is fontos Városunknak, mert annak minden 1 Ft-ja után + 1,50 Ft állami támogatás kap az önkormányzatunk, amely támogatást a város idegenforgalmi fejlesztéseihez, Nyíregyházát népszerűsítő turisztikai kampányokhoz  használunk fel.

Bevallást kell benyújtani

Az önkormányzat erőfeszítéseinek következtében számos új értékkel, szórakozási és pihenési lehetőséggel gazdagodott városunk. E fejlődés hatást gyakorol a turizmusra, így az eltöltött vendégéjszakák számára is.

A Polgármesteri Hivatal a napokban segítő szándékkal szezonvégi ellenőrzés keretében igyekszik felhívni a szállásadók figyelmét a jogkövető magatartásra. Nyíregyháza MJV Közgyűlésének az idegenforgalmi adóról szóló 15/2003 (III. 27.) számú rendelete alapján idegenforgalmi adót kell fizetnie annak, aki Nyíregyháza Megyei Jogú Város területén nem állandó lakosként legalább egy vendégéjszakát eltölt.

Az idegenforgalmi adót a szállásadó, közvetítésre jogosult szerv, személy köteles beszedni az itt tartózkodó vendégektől és a beszedést követő hó 15. napjáig befizetni az önkormányzati adóhatósághoz. A beszedett és befizetett idegenforgalmi adóról a beszedésre kötelezett havi bevallást köteles benyújtani legkésőbb a beszedést követő hó 15-ig.

A fizetendő idegenforgalmi adót az adóbeszedésre kötelezett akkor is köteles bevallani és megfizetni, ha annak beszedését elmulasztotta!

Az idegenforgalmi adó összege szezontól függetlenül
2011-ben Nyíregyháza egész területén
300 Ft/fő/vendégéjszaka

Az ellenőrzés elsődleges célja nem a szankcionálás, hanem a prevenció, a szállásadók figyelmének felhívása, segítése az idegenforgalmi adóval kapcsolatos bejelentkezési, bevallási, dokumentációs kötelezettségeik szabályszerű teljesítése érdekében.

A bejelentkezési és bevallási nyomtatványok, részletes tájékoztatók, ügyleírások letölthetők a www.nyirhalo.hu internetes honlap - Letölthető adatlapok/ Adóügyek - elérési útvonalról.

A felmerülő további kérdésekkel kapcsolatosan az Adóosztály kollégái állnak szíves rendelkezésére minden érdeklődőnek ügyfélfogadási időben.

Az ügyfélfogadás rendje: Hétfő: 8-12-ig 13-16-ig, Kedd: 8-12-ig, Szerda: 8-12-ig és 13-18-ig, Péntek: 8-12-ig.

NYÍREGYHÁZA MEGYEI JOGÚ VÁROS
POLGÁRMESTERI HIVATALA
GAZDÁLKODÁSI FŐOSZTÁLY
ADÓOSZTÁLY

4401 Nyíregyháza, Kossuth tér 1. Pf.: 257.
Telefon: (42) 524-575
E-mail: adóosztá Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: