Vonaton hagyták sorsukra a kölyökkutyákat

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Gazdikereső - Gazdikereső

A nyíregyházi vasútállomás ügyeletesétől kapott pénteken bejelentést az állatbarát alapítvány, miszerint a nyíregyházi vasútállomásra Miskolc irányából beérkezett személyvonaton 5, pár hetes kiskutyát találtak egy dobozban. A bejelentés után az otthon munkatársa vonatról a Csatorna utca 2. szám alatti Állatotthonba szállította a kicsiket, ahol megkapták az ilyenkor szükséges ellátást.

 

Az eset az alapítvány munkatársait is megdöbbentette - írja Dankó Dóra -, hiszen ilyen történettel még nem találkoztak. Ez az eset is bizonyítéka annak, hogy az embereknek egyre „ötletesebb” (kinyomozhatatlan) dolgokat találnak ki, hogyan is tudnának „megszabadulni” felesleges, vagy feleslegessé vált kutyáiktól, macskáiktól!
Ez az eset csak egy azok közül, amiket nap-mint nap tapasztalnak, hallanak, látnak. A kevésbé állatbarátok előszeretettel kötik ki, dobják ki megunt állataikat az Állatotthon közelében. A zsúfoltság miatt gyakran kell visszautasítaniuk az ott dolgozóknak olyan gazdát, aki szeretné beadni megunt kedvencét, csak annyiban tudunk segíteni, hogy gazdit keresnek az állatnak.

A vonaton talált kutyák is megtekinthetőek a Csatorna u. 2. szám alatti Állatotthonban, örökbe fogadhatóak a kötelező kezelések után.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: