Lessük meg, hogy eszik a cápa!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Minden héten kétszer, kedden és pénteken a látogatók is megleshetik, hogyan etetik a cápákat a Nyíregyházi Állatparkban. Először múlt pénteken adtak nekik enni látogatási időben gondozóik.

Különleges látványban lehet része az állatparkba látogatóknak, mivel megleshetik az Ócenárium nehézsúlyú bajnokait, a cápákat táplálkozás közben. A tengeri halakból álló csemegéket egy speciális csipesszel kínálják a ragadozóknak, amit ők villámgyorsan el is fogyasztanak. A park 500 ezer literes akváriumában a színpompás tengeri halak mellett homoki tigriscápa (Carcharias taurus), dajkacápa (Ginglymostoma cirratum), homokpadi cápa (Carcharinus plumbeus), valamint fehér (Triaenodon obesus) és fekete (Carcharhinus melanopterus) hátúszójú szirtcápa él. Az etetés minden héten kedden és pénteken 9.30-tól tekinthető meg az üvegfalú alagútban.

A cápák egyébként hetente kétszer kapnmak enni, gondozóik egy pálcára erősítve nyújtják be számokra kedvenc táplálékukat, a heringet, amely tömbökbe fagyasztva érkezik a parkba. Érdekes megfigyelni, hogy az akváriumban élő, kisebb halak - amelyekhez egyébként nem nyúlnak a cápák - addig nem is közelítenek a táplálék felé, amíg a cápák jól nem laktak. A leeső kisebb darabokat aznban szorgosan levadásszák.

Kapcsolódó riport a Tényekből:

http://tv2.hu/tenyek/video/capaetetes-nyiregyhazan-tenyek-riport/player/embed

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: