Fókabébi született Nyíregyházán

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Nyíregyházi dolgok - Nyíregyházi dolgok

Fókabébi született kedden délután a Nyíregyázi Állatparkban. A kicis 10 kilós, 10 éves anyja 10,5 hónapos vemhesség után, a fókamedence partján, a látogatók szeme láttára hozta világra. A bébi érkezése magyar zoológiai szenzáció. A több mint 150 éves magyar állatkerti történelemben most először számolhatunk be kis fóka születéséről. Nyíregyházán 10 éve tartanak fókákat.

Július 19-én 14.15 perckor 10 kilogrammos testsúllyal látta meg a napvilágot a Nyíregyházi Állatpark borjúfóka bébije!A 10 éves fóka mama 10.5 hónapnyi vemhesség után hozta világra a kicsit s az első pillanattól kezdve gondoskodóan neveli a csöppséget. A születésnek különös bája hogy a rendkívül szelíd fóka mama mindezt a vendégek előtt vitte véghez. Se ő sem a fóka bébi nem zavartatta magát a látogatóktól, akik olyan élményben részesültek, mely csak keveseknek adatik, így tátott szájjal nézték végig az egyébként problémamentesen és gyorsan lezajló születést. Az egyik látogató kamerájával végig dokumentálta az eseményt s - mint az állatpark közleményéből kiderül - ezt a felvételt felajánlotta a park számára. 

Bár a fókák sok mindenben alkalmazkodtak a vízi életmódhoz-hiszen testük áramvonalas, orrnyílásai zárhatók, végtagjaik pedig úszókká módosultak -, elléskor mégis a partra kell jönniük. A kicsi azonban születése után 2 órával már követte mamáját a vízben s otthonosan mozgott az addig ismeretlen közegben. Az Atlanti- és a Csendes-óceán északi vizeiben honos állat testét a vizek alacsony hőmérsékletétől vastag, bőr alatti zsírrétege védi meg. Mechanikai védelmet és tápanyagraktárt is jelent az állat számára, legfontosabb azonban a hőszigetelő szerep. Nem véletlen, hogy az emlősállatok világában a fókáknak van a legsűrűbb, leginkább zsírdús teje, hiszen a borjaknak gyorsan kell hőszigetelő zsírréteget növeszteniük.  A kicsit az első 6 hétben szoptatni fogja az anyja s mivel a tehéntejnél 12-13-szor zsírosabb tejjel fog táplálkozni a szoptatási időszak végére a bébi súlya duplájára fog nőni, míg a hossza nem fog változni.

Hozzászólások (4)
4 2011. augusztus 31. szerda, 15:41
Fábián Irén
Én a Bori nevet adnám a "picinek"
3 2011. augusztus 31. szerda, 15:39
Rakaczky Orsolya
Én a Bársony névre keresztelném a bébit.
2 2011. augusztus 09. kedd, 13:10
Junász Géza
Zooé(mert ő az állatkerté)
1 2011. augusztus 09. kedd, 09:07
kuruczné birke sylvia Hódmezővásárhely
Én és a családom a Móka névre keresztelnénk.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: