Négy kölykével kútba dobták - csak az anya élte túl

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Gazdikereső - Gazdikereső

Szakolyi önkéntes tűzoltók kútból mentettek ki egy másfél év körüli tacskó keverék szukát hétfőn. Négy kölykével együtt - feltehetőleg a gazdája - vetette a temetőben lévő kútba a fiatal jószágot. A zuhanást csak az anyakutya élte túl, kicsinyei elpusztultak.

 

A szakolyi önkéntesek az Állatbarát Alapítványhoz vitték be a sérült jószágot. Ott mesélték el, hogy a kutyát 4 kölykével együtt a temetőben található, 5 méter mély kútba dobták be. Innen mentették ki megfeszített, hosszas munka árán. A négy kölyök sajnos elpusztult, valószínűleg a zuhanást nem élték túl. Az anyakutya is megsérült, a bal szemét el is vesztette. Ezzel együtt nagyon szerencsés volt, mivel a kútba felgyűlt hulladék (PET palackok, papírok stb) felfoghatták az zuhanás erejét. A kutya azonnal bekerült a Barzó Állatgyógyászati Centrumba, ahol megműtötték. Az Állatbarát Alapítvány gondozásába került, több kezelésre lesz még szüksége. Az állatbarátok remélik, a kutyus minél hamarabb erőre kap és felgyógyul.

Bővebb információk: Állatbarát Alapítvány
cím: 4400, Nyíregyháza, Csatorna u. 2.
tel: 42/ 727-736
e-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
web: www.allatbarat.com

Hozzászólások (2)
2 2011. július 07. csütörtök, 11:50
cseka
Én is.
1 2011. július 06. szerda, 16:53
Daragó László
Szeretném már látni a rendkívül tapasztalt és hatékony magyar bíróságot az állatvédelmi törvényt alkalmazni!

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: