Krúdy díszpolgári címet kap

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Híres nyíregyháziak - Híres nyíregyháziak

Posztumusz díszplogári címet adományoz Krúdy Gyulának Nyíregyháza közgyűlése. Ezzel régi adósságot törlesz író-szülöttének a város, amivel az ellenzéki képviselők is egyetértenek – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Kovács Ferenc polgármester és Adorján Gusztáv, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője. Szindbád írójának augusztus 20-a alkalmából, ünnepi közgyűlésen adományozzák a város legnagyobb elismerését. Bár az ünnepségen nem tud részt venni, a címmel járó dokumentumokat az író fővárosban élő leszármazottja, Krúdy TÍmea veszi majd át.

 

Nyíregyháza polgármestere emlékeztetett arra, hogy a Krúdy-kutató Katona Béla (aki maga is kezdeményezte Krúdy elismerését) már 1994-ben megkapta a díszpolgári címet Nyíregyházától. A múlt kulturális örökségének ápolása mellett a jelen kulturális értékeinek támogatása is fontos a város új vezetése számára.

Azt szeretnék ha Krúdyról egyre több embernek jutna eszébe Nyíregyháza, ahol pezsgő kulturális élet fogadja a vendégeket.

(csk)

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: