A végtelenül gyenge gyermek

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Publicisztikák - Publicisztikák

Meglepő dolgot fogok mondani: valamennyi ember potenciálisan zseni. Azonban mégsem lesz mindenkiből Einstein, Newton, Leonardo de Vinci. Mert a gének véletlen összjátéka, a családi háttér, az iskola, a felnőtt környezet nem alakul számára olyan szerencsésen, hogy kihozná belőle a legtöbbet.
Pedig a gyermeki elmének végtelenek a lehetőségei.

Olvastam nemrég egy 11 éves fiúról, aki hatéves korában azt mondta az édesapjának:
- Apa, ha felnövök, azt szeretném kitalálni, hogy a világ hogy csinálja meg saját magát.

Iskolába kerülve ez a téma nem szerepelt a tantervben, olyan kreatív tanárhoz sem volt szerencséje, aki méltó lett volna a kérdés megválaszolására. Miután a fiú rájött arra, hogy az álmai és az iskola nem illenek össze, úgy döntött: nem izgatja magát a tanulás miatt. Kirekesztette életéből az iskolát és egyre hátrébb csúszott, egészen addig, mígnem „tanulásképtelennek” nyilvánították.    

Mivel magam is három gyereket neveltem, bizton állíthatom: kevés csodálatosabb és meghatóbb, elgondolkodtatóbb, elragadóbb dolog van a világon, mint elfigyelni egy gyereket, ahogy megpróbál a dolgok mögé nézni. Ahogy megtanulja – az összpontosítástól kidugott nyelvvel – a cipőfűzőn a bokrát megkötni. Ahogy a vonaton elmélyülten tanulmányozza az idegen arcot és felteszi a világ legártatlanabb, legigazabb, legőszintébb kérdését, miszerin: ugye, te már nagyon öreg vagy?. És mindeközben úgy könyököl a térdén, hogy Rodin Gondolkodó-ja is megirigyelhetné.

Aztán jön az iskola. Millió és millió szülő, tanár és tágra nyílt tekintetű diák bízza a tanulásról, a sikerről és a boldogságról szőtt álmait az iskolákra. Az iskoláztatásra költött milliárdok (hm?) dacára sokuk számára azonban az álmok nem teljesednek be, hanem elsüppednek.
Messzire vezetne a komplex okok elemzése, de szerencsére most nem idegesítem ezzel magamat sem.

Ugye, valamennyien emlékeznek arra a pillanatra, amikor egy fényes, színes papírba csomagolt ajándékot bontogatnak? A kíváncsisággal vegyes várakozás vegyül ilyenkor az izgalommal: vajon mi van benne? A gyermekek, akik között nincs olyan, akiben ne rejlene valamiféle tehetség, is ilyen csodálatos titkok és olyan kincsek, amihez hasonlatos nincs a Földön. 
Késztetés, képesség és élvezet kell a tanuláshoz, ami nem más, mint elégedettséget okozó kaland.
Köszönet és tisztelet a jó szemű szülőknek, dacos tanároknak, makacs óvónőknek, tüneményes bölcsődei gondozónőknek… Azt kívánom nekik, hogy minél több lélekörvendeztető ajándékra, tudás-kalandorra találjanak rá, és még leljenek hozzá partnereket is!
A fiataloknak mit is mondhatnék? Lássák meg és fedezzék fel az előttük lévő lehetőségek végtelen birodalmát, becsüljék meg a segítők támogatási szándékát, elragadtatással tanuljanak, boldoguljanak és legyenek nagyon boldogok! Kísérje végig életüket siker, önbecsülés és éltető szeretet! 
Jön  a Gyermeknap, Pedagógusnap. Közel vannak egymáshoz… micsoda szimbólum! Bár összeölelkeznének! Hogy is van? Gyermek, nagyon kell szeretni téged, mert végtelen a gyöngeséged.
S álljon itt Diane Loomans-tól egy gondolatcsokor nekünk, felnőtteknek. Én elolvasván nyeltem egy nagyot. Hátha van, akinek még időben érkeznek e sorok.

„Ha elölről kezdeném a gyereknevelést,
Fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet;
példálózás helyett példát mutatnék;
nem siettetném a gyermeket, hanem hozzá sietnék;
nem a nagyokost játszanám, hanem okosan játszanék;
komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot;
kirándulnék, sárkányt eregetnék, réten kószálnék,
bámulnám a csillagokat.
A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék;
Nem erőszakoskodnék a gyermekkel, hanem a lelkét erősíteném;
Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat;
kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről;
és többet a szeretet hatalmáról.”

Szőke Judit

Hozzászólások (1)
1 2018. augusztus 31. péntek, 11:51
Josef Lewis
Jó napot, Josef Lewis vagyok. Egy elismert, törvényes és akkreditált hitelező. Nagyon gyorsan és egyszerűen nyújtunk kölcsönöket, személyi kölcsönöket, autóhiteleket, otthoni hiteleket, diákhiteleket, üzleti kölcsönöket, feltalálói kölcsönöket, adósságkonszolidációt. stb.

Kapjon engedélyt egy üzleti vagy egyéni hitelre ma, és szerezzen pénzeszközöket ugyanazon a alkalmazási héten. Ezek a személyes kölcsönök jóvá lehet hagyni, függetlenül a hitelezéstől, és sok boldog ügyfelünk van, aki támogatja ezt a követelést. De nemcsak megkapja a szükséges kölcsönöket; akkor a legolcsóbb lesz. Ez a mi ígéretünk: Garantáljuk a legalacsonyabb kamatlábat minden olyan kölcsön esetében, amely ingyenes fedezetet nyújt.

Törekszünk arra, hogy pozitív tartós benyomást hagyjunk ügyfeleim elvárásainak túllépése során. Célunk, hogy méltósággal és tisztelettel kezeljük, miközben a legmagasabb minőségi szolgáltatást időben biztosítjuk. Nincs szükség társadalombiztosításra, és nem szükséges hitelesítési ellenőrzés, 100% -os garancia. Kérjük, azonnal válaszoljon az alábbi részletek alapján, ha érdekel a kölcsön, és mentes a csalásoktól.

E-mail: progresiveloan@yahoo.com
Call / WhatsApp: +16626183756 köszönöm
Webhely: https://progresivefunding.wordpress.com

'

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: