Varsóban elmaradt a világvége

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

hallovilag - Halló! Világ?

Na már megint kimaradt valami az életemből! Valamikor, talán jól emlékszem, 1994-ben sem jött össze nekem a világvége, pedig az is biztosnak tűnt. De ez a mostani május 21… ha egyszer a maja papok mondják – gondoltam – biztosan bejön. Egy frászt jött be. Már negyed 7 van, épp 15 percrce kellett volna beomlani a földnek alattam, s rámszakadnia a felettem lakó Kowalskiék franciaágyának. Ehelyett mi történik: a játszótérről gyermekcsivitelés és madarak trillái versenyben röppenek fel a játszótérről, ligetből. Tombol a tavasz, az ablakomból látom, hogy Sobieski úton felfújt, színes léggömbökkel felcsicsázott esküvői autókaraván húz el. (Na ezek is tudják, mikor kell házasodni…)

Pedig alaposan felkészültem. Lefeküdtem egy kis délutáni szundikálásra. Fejemre húztam a plédet. Ha lehet, ne zavarjon az égszakadás, földindulás. Hat előtt pár perccel mégis felriadtam, talán a belső órám volt felhúzva, hogy azért mégse hagyjam ki a világvégét. Régi tudósítói éberség, esemény-érzékenység, szakmai ártalom az ilyesmi. Berögzült riporteri rutinom még nyugdíjaban is elrendeli a készenlétet.
Most lassan, öregurasan kopogom számítógépemen ezeket a sorokat. Húzom az időt. Hátha csak egy apró hiba csúszott a maja atyák kalkulációjába és nem pontosan 6-kor jelentik a nagy hírügynökségek, hogy „na neked annyi, Világ!” De már fél 7 is elmúlt. Nézzük csak… nem lehet, hogy szakaszos ez a világvége? Mondjuk a lengyelek, s én itt élek, bizonyos égi bennfentességük okán egyelőre megúszták. Irány a Google! Fűt-fát belinkelek öt világrészen, s lám, minden működik. Még Magyarországon is.
A soros világvégére most másfél évet várhatok. Előbb természetesen letudjuk a 2012-es labdarúgó EB-t, s ha az álszurkolók júniusi dühöngését megússzuk, akkor már csak a december 21-i  világvégére kell újra pedánsan felkészülni. A mai tapasztalatokkal az már szinte rutinmunka lesz.

Addig is kellemes nyaralást és – a körülményekhez képest– derülátást kívánok.

Szilágyi Szabolcs, Varsó

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: