Jó helyen, biztonságban az ablakon kidobott kiskutya

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Gazdikereső - Gazdikereső

Jól van, az Állatbarát Alapítvány otthonában van az a Yorkshire terrier keverék kiskutya, akit április 23-án hirtelen felindulásból az első emeleti ablakból dobott ki dühös gazdája. A balesetben nem sérült meg a kutyus, viszont az állatorvos megállapította: a kiskutya alultáplált, a testén lévő duzzanatok korábbi bántalmazásokból származnak. Az állatbarátoknál azóta többen érdeklődtek a kutya állapotáról, sőt, többen jelentkeztek, hogy örökbe szeretnék fogadni. Ehhez azonban arra van szükség, hogy a gazdája mondjon le a tulajdonjogáról.

 

A Nyíregyházi Állatbarát Alapítvány kaptárunkhoz erljuttatott közleménye szerint április 23-án az Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból  kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból. A rendőrség lakossági bejelentés alapján azonnal értesítette az Állatbarát Alapítvány ügyeletes kollégáját, aki a helyszínre érve megvizsgálta az állatot. Külsérelmi sérülés nem volt látható, de természetesen a kutya érdekében beszállította a Barzó Állatgyógyászati Centrumba, hogy állatorvosunk tüzetesen megvizsgálhassa. Megállapította, hogy a kutyán semmilyen, a zuhanásból adódó sérülés nem látható, nem tapintható, azonban közepesen táplált, csapzott szőrű, valamint lapockáján 2 duzzanat volt kitapintható, amik valószínűleg korábbi sérülés miatt keletkezhettek.

Az Állatbarát Alapítvány az elhelyezés ideje alatt minden igényt kielégítően gondoskodik a kutyáról, mindaddig, amíg, a még folyamatban lévő hatósági ügy le nem zárul. Ezidáig rengeteg felháborodott, állatbarát gazda érdeklődött nálunk telefonos elérhetőségeinken, valamint személyesen is, az ország egész területéről, a kutya állapotáról, az örökbefogadhatóságról és a tulajdonos ellen indult eljárásról. Mindenkit tájékoztatunk, hogy minden erőnkkel arra összpontosítunk, hogy a gazda mindenképpen mondjon le a kutya tulajdonjogáról, valamint a megfelelő büntetést rója ki számára a helyi hatóság, és a kiskutya, a számára legmegfelelőbb gazdához kerüljön a jövőben.

Hozzászólások (1)
1 2011. május 17. kedd, 08:06
Jelnyelves Dóri
A volt kutya gazdáját be kéne zárni a börtönben mert ez már fel vagyok háborodva ennyire aljasul bántott a kis kutyával!
Hogy teheti meg??????? Hol van az állat törvény??????

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: