Fuss, mert megelőznek!

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Publicisztikák - Publicisztikák

Mikor a piaci parkolóba hajtottam, még láttam a sárgamellényes parkolóőrt tőlem balra, nem messze a jegykiadó automatától. Mire az automatához értem, már nem volt ott. Ezt onnan tudom, hogy figyeltem, lesz-e segítségem, ha harmadszor is meg kell ismételnem az akciót, ugyanis a gép - bár csodák csodájára ezen a szombaton működött -, csak második nekifutásra dobta ki a jegyet. Szerencsére nem volt szükség segítségre.

 

Kezemben a jeggyel bandukoltam vissza óvatosan a göröngyös, folyton mocskos talajon, mert nem kívántam még egy bokaficamot. Előző héten már volt egy, hála az IVS kerékpárút-tervezőjének (innen is szeretettel gondolok rá), aki szintkülönbséggel álmodta meg az Országzászló térre is a járda-bicikliút találkozását. Emiatt bicsaklott ki a bokám. Azóta fáslizom. Ezzel csak azt kívánom jelezni, hogy százon jelenleg nem vagyok a legjobb formámban.

Tehát bandukolok a béna bokámmal csendben a Búza téri parkoló végébe, ahol sikerült egy üres helyet találnom - ami ballagás és anyák napja előtt nem kis szerencse -, és látom, hogy egy fickó már nagyon méregeti a kocsim formás fenekét. Semmi jóra nem gondoltam, mert akkor szokták így nézni egy autó hátulját, amikor előzőleg beletolattak. Belehúztam az utolsó tíz méterbe, mire kiderült: már a parkolóőr és társa kerülgette az én kocsimat, irkálta a rendszámot, meg amit kell.

Hát bepöccentem. Nagyon választékosan. Ki és mikor hozta az új szabályt, és miért nincs kiírva figyelmeztető táblára, hogy mostantól a parkolóőrrel versenyt futva kell a kocsi szélvédője mögé, jól látható helyre tenni a jegyet?

Cseka

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: