Minek nekünk szökőkút?

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

Publicisztikák - Publicisztikák

Olvasom a mai Kelet-Magyarországban, hogy csak június elsején indítják be a nyíregyházi szökőkutakat. Az indok: számos olyan rendezvény van a belvárosban, ami miatt le kell állítani a kutakat, az újraindításuk pedig nehézkes, mert ha nem működnek folyamatosan, algásodnak, koszolódnak, emiatt az egész rendszert le kell üríteni. Különben is sokba, 13,3 millió forintba kerülnek egy évben a szökőkutak.

 

Vesszek meg, ha értem. Legelőbb az nem világos: arra a három hónapra már minek kell egyáltalán beindítani a szökőkutakat. Ha kibírtuk, hogy az év 9 hónapjában nem működtek, erre a kis időre hagyjuk a fenébe az egészet. (Azt sem értem még, tervezéskor hogy nem jutott eszébe senkinek, hogy a szökőkutak üzemeltetése pénzbe kerül, de ezt csak zárójelben jegyzem meg.)

Töröm a fejemet reggel óta, hogy milyen rendezvények érik egymást májusban Nyíregyházán, amelyek miatt többször is le kellett eddig állítani a szökőkutakat, de nem jut eszembe semmi. Ettől persze biztos egymást érik a szabadtéri rendezvények a belvárosban, csak azt nem tudom, mi közük azoknak például a sóstói szökőkúthoz, a bujtosihoz, vagy éppen a volt Krúdy mozi előttihez. Na, és azt mondja még meg nekem valaki, hogy a Hősök terén vagy harminc éve bugyogó csobogó dübörgése ugyan milyen rendezvény zaját nyomja el!

De – olvasom tovább - visszakapjuk, amit elvesztünk, mert a szökőkutak június elsejétől este is működnek majd. Ez tetszik. Elhatároztam, minden este visszamegyek a városba júniustól, jól megnézem magamnak a működő szökőkutakat, és közben azt mormolom, hogy ezt a május 1-jén, 2-án, 3-án, 4-én, 5-én, 6-án, 7-én, stb. nem látott élményért kárpótlásul kapom.

Jó ötlet, így fogok az idén nyaralni. Augusztus 1-jén egy napra leugrom a Vásárosnaményba, 14-szer bemegyek a vízbe, és megvolt két hét pancsi. Ott sem alszom, jövök haza. Egyrészt megtakarítom a szállásköltséget, másrészt hazafelé még egy pillantást vetek valamelyik szökőkútra, hogy kárpótoljam magamat az elvesztett május 31-iki élményért.

Jó lesz ez. Már dolgozom egy takarékossági javaslaton 2012-re vonatkozóan. Alulról jövő, állampolgári kezdeményezés lesz. A lényege: eztán csak egy napra indítsák be a nyíregyházi szökőkutakat. Hirdessék meg jó előre, gyűljünk össze mi, nyíregyháziak, mind, és mindenki nézze meg magának, vésse az agyába, milyen az, amikor egy szökőkút működik. Az élményt raktározza el, és ahányszor csak újra arra jár, hunyja be a szemét, képzelje el, amint hűvösen alázuhog a víz az életfából, eltakarva a bádogtestén éktelenkedő, csúf forrasztási helyeket.

De még jobbat mondok: bontsuk le az összes, pénzzabáló szökőkutat! Itt nekünk csak a helyet foglalják. Meg úgyis minden falu főterén van már ilyen. Ahol meg nincs, oda ajánljuk fel a mieinket. És nem dobunk ki az ablakon évi 13,3 millió forintot az ország hetedik legnagyobb városában. Végre kileszünk a vízből!

Cservenyák Katalin

Hozzászólások (2)
2 2011. április 22. péntek, 21:01
cseka
Kedves majdnem mindegy! (Valamiért majdnem azt írtam, hogy "kedves Péter",de elhessegettem a gondolatot)Ugyan nem értem, mi ebben a csoda, de őszintén remélem, nem lepődött meg, amikor hozzászólása "kikerült", miután megnyomta a gombot, hogy "küldés."
Még akkor is "kikerült", ha Ön volt olyan bátortalan, hogy névvel vállalja a véleményét. Gondolom, nem nekem kell megoldanom a nyíregyházi szökőkutak működési problémáit, mert nem én vagyok abban az állásban. Egyébként, ha én lennék döntési pozícióban, már holnap beindítanám a szökőkutatkat, mert az időjárási körülmények ennek éppenséggel tökéletesen megfelelnek. Márpedig a szökőkutak tapasztalatom szerint a világon mindenütt akkor működnek, amikor azt az időjárási körülmények lehetővé teszik.
Ezt a gondolatot nem nagyon értem: "akkor nem-e lehetne, hogy a szurkálódáson kívül másról is olvassak ezen a lapon? Ésszerű, előremutató dolgokat?" De. Írjon bátran szurkálódáson kívül más dolgokról is!
1 2011. április 22. péntek, 17:22
majdnem mindegy
Elolvasva a reagálást egy dolog körül forognak a gondolataim: az elmúlt években folyamatosan támadott szökőkút (kinek tetszik, kinek nem) egy örök téma. Szapulást még az MSZP idéjében is olvastam, de a fentebb említetteket látva megoldási javaslatot most se fogok. Őszintén meglepődnék ha a hozzászólásom kikerülne. Amennyiben mégis, akkor nem-e lehetne, hogy a szurkálódáson kívül másról is olvassak ezen a lapon? Ésszerű, előremutató dolgokat?

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: