Koccanás

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

kultúra - Kultúr-kaptár

Bemutató: március 26, Krúdy Kamara

Hétköznap, kora reggel. A nagyváros egy forgalmas pontján egy autó belemegy a másikba. A meglehetősen banális esemény valóságos dominó-elvként hat: egyre több autó koccan össze, s a forgalom egy egész napra megbénul.

A gigantikus közlekedési vesztegzár alatt ismeretségek és üzletek köttetnek, szerelmek és konfliktusok lobbannak föl és csitulnak el, miközben az egyre szürreálisabbá váló helyzetben felvonulnak a mai magyar társadalom jellegzetes típusai. Szociológiai keresztmetszet, alulnézetben; Spiró György többszörösen díjazott, egyszerre ijesztő, ugyanakkor pokolian mulatságos komédiája napjaink valóságáról.

Spiró György: Koccanás (tragikomédia)

Férfi  PETNEHÁZY ATTILA
Nő KUTHY PATRÍCIA
Vállalkozó HORVÁTH LÁSZLÓ ATTILA
Hajléktalan VICEI ZSOLT
Rövidgatyás BALOGH GÁBOR
Srác HORVÁTH SEBESTYÉN SÁNDOR
Öregember  KOBLICSKA KÁLMÁN
Öregasszony ANTAL OLGA
Kamionos/Idegenvezető OLT TAMÁS
Védőnő/Kismama1 FRIDRIK NOÉMI
Nagysága/Kismama2 BARTA ÉVA
Asszony/Feleség GERLE ANDREA
Belemenő/Törzs  TÓTH ZOLTÁN LÁSZLÓ
Koccanó/Rendőr VASZKÓ BENCE
Karvezető NAGYIDAI GERGŐ

Látványtervező: DARÓCZI SÁNDOR Dramaturg: SEDIÁNSZKY NÓRA
Ügyelő: KOVÁTS ISTVÁN  Súgó: KOVÁCS KATALIN
Rendezőasszisztens: FÜLÖP ANGÉLA
Rendező: TASNÁDI CSABA

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: