Félszáz romániai diákcsapat várja magyarországi partnerek jelentkezését

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

alma - Diákévek

A JOINTEC (“Joint Entrepreneurship Culture for the Youth of the Cross- Border Region”)  az Európai Unió által finanszírozott projekt a nyíregyházi Fiatalok Kulturális Szövetsége – Ifjúsági Egyesület (www.fiatalok.eu) és a szatmárnémeti Hans Lindner Alapítvány (www.fundatiahanslindner.ro) közös együttműködésében valósul meg.

 

Fő célja a Szatmár és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék fiataljai közötti kapcsolatteremtés és közös ötletelés a jövőről.  A program alkalmat teremt arra, hogy a diákok felfedezzék a vállakozások világát, merjenek arra is gondolni, ők is vállalkozzanak, és ezért most együtt határon túli társaikkal álmodjanak egy nagyot, különös hangsúlyt fektetve a környezetvédelemre és emberközpontú fejlődésre.
A JOINTEC jelent szemináriumokat, műhelymunkát tanárok és diákok részére, tapasztalatcseréket, vegyes csapatokat kialakítását a határon túli fiatalokkal, közös vállalkozási tervek kidolgozását, kiállításokat, táborokat. A végén a legsikeresebb vállalkozási projekteket bemutatják.
 A projektben 20 iskola, 40 tanár és 200 diák vesz részt, Szatmárnémetiből és Nyíregyházáról, de létszámbeli korlátozás nincs, minden jelentkezőt szívesen látnak a szervezők.  
A program szervezői most a Starting Camp kezdő nagytáborra készülnek, melyet február 18-20 között rendeznek Nyíregyházán. A háromnapos találkozón a benevezett csapatok és tanáraik vesznek részt, ők személyesen is megismerkedhetnek egymással, vegyes csapatokat alakíthatnak, hogy aztán majd együtt fejlesszék tovább vállalkozási ötleteiket. Ehhez a helyszínen segédanyagot is kapnak. A táborban való részvétel költségeit az Európai Unió állja.
Szintén februárban kezdődik mind Szatmárnémetiben, mind Nyíregyházán a vállalkozási szemináriumok sora, melyek aztán márciusban és áprilisban folytatódnak.
Jelentkezni és nevezni lehet e-mailen, illetve a Jointec webfelületén keresztül (www.fundatiahanslindner.ro/forumjointec), érdeklődni a következő telefonszámon lehet: 30/9031127 vagy 30/3039340 és a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címen.

Jelentkezési határidő február 15.

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: