Kistelekiszőlőben már javul a belvíz-helyzet

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

biztos - biztos

Városházi Sajtószolgálat

Kistelekiszőlőben elkészült a Matróz utcai áteresz és épül egy záportározó. Az érintett területről már le is vezette a csatorna a vizet, a felszíni vízelvezető árkok hatékonysága így már másodszor is beigazolódott.  A szakemberek számítása szerint 15 ezer köbméter víz folyt le egy éjszaka során. A Gyík utcán az elmúlt hét óta olyannyira rendeződött a helyzet, hogy keddtől járható lesz az út. Hétfőn Kovács Ferenc polgármester ismét helyszíni ellenőrzést tartott a belvízvédelmi munkálatoknál.

 

A most elkészült szakasz a Dózsa-majori csatorna folytatása, ami a Tégla utca és Vaskapu utca közötti részről, a kertekről fogja a belvizet elvezetni. Már készül a 2000 köbméteres záportározó is. Kedden délig eléri az árok a záportározót, s egyben a Tégla utca vízelvezetési gondja is megoldódik. Ez felszíni árok egy olyan fő gerince az egész elvezető rendszernek, amihez nem csak a Kistelekiszőlőben tudnak majd csatlakozni. Elkészült az 1200 méteres nyomvonal a Borbánya és Kistelekiszőlő között lévő Rühes rétig. Az ezen a területen található tóról – ami korábban 10 hektáros volt, most 20 hektáron van belvíz – fogják elvezetni a vizet a most készülő csatornába. A héten elérik a munkálatokkal a Matróz utcát és ebbe a csatornába vezetik a Szeder utca belvizét is.

A saját ingatlanán érintett lakosság belvízvédelmi munkálatokhoz való hozzájáruló nyilatkozatai folyamatosan érkeznek a polgármesteri hivatalba. Ennek ellenére a késlekedés elkerülése érdekében pénteken el kellett rendelnie a polgármesternek belvízvédelmi munkálatok megkezdését. Kovács Ferenc több magáncéget is megkért, hogy lehetőségeikhez mérten munkagépekkel segítsék a belvízi védekezést.

- Szeretnénk kihasználni, a csapadékmentes időt és még gyorsabban haladni a munkálatokkal, ehhez viszont több gépre van szükségünk. A terepen most a lánctalpas, profil kanalas gépek tudnak dolgozni az árokásásnál. Vannak olyan felajánlások, amik ugyanilyen lánctalpas gépekre vonatkoznak, de nem profil kanállal. Ezeket a víztározók kialakításánál tudjuk hasznosítani – mondta a polgármester.

Nyíregyházán a következő ütemben Nyírszőlősön alakítanak ki záportározót az Izabella-közben. Ha elkészül a főcsatorna – az elvezető rendszer gerince – akkor megkezdődhet a kisebb gócpontokról a belvíz elvezetése. Bár egyik napról a másikra lehetetlen minden problémát megoldani, mindig ott dolgoznak, ahol a legégetőbb a belvízhelyzet.

Eddig 24,5 millió forintba került a védekezés az önkormányzatnak, négy ház vált lakhatatlanná.

Hozzászólások (1)
1 2011. január 11. kedd, 14:27
Jónis Tamás
Korábbi morgásomban a vályogvető gödrök neve a népnyelvben Rühes rét.Miért lett ez ronda neve,nem sikerült borbányai lakosként sem kiderítenem anno.Nagyon örülök annak,hogy Kovács polgármester úr tartja a szavát, s több történik pár hónap alatt arrafelé,mint korábban évtizedekig.A magánvagyona növelésén fáradozó doktornő mással,mint újabb és újabb szőlők megvásárlásával idő személyektől- nem nagyon törödőtt.Bár a jólinformált "rossznyelvek" azt suttogják,hogy általa a Rühes rét is gazdára talált.Újabb lakópark a tavak körül? Hogy agyagon,talajvizes területen fognak állni a lakóingatlanok,már egyszer nem volt érdekes.lsd korábbi morgásom. Remélem,hogy ez az Önkörmányzat már nem ad ki arra a területre épitési engedélyeket.Bízom benne !

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: