Lengyel visszhang

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatásE-mail

hallovilag - Halló! Világ?

Ma reggel a fejléce alatt magyar nyelvű szöveggel jelent meg a legnagyobb
lengyel napilap, a Gazeta Wyborcza. Ez nem átkozott kapitalista és nem is a
"rohadt komenista" újság, hanem a "Szoldaritás" hagyományait őrző  lap. A
cikket a főszerkesztő, az egykori neves ellenzéki, Adam Michnik írta.

Ma kivételesen nem volt büszke érzés magyarnak lenni Lengyelországban. Egész
nap sok ismerős, a legyel média munkatársai telefonáltak, kérdezték, hogy ez
igaz lenne....

Szilágyi Szabolcs
(Varsó, Warszawa)
www.mwmedia.pl      www.topstars.pl

Hozzászólások (3)
3 2010. december 23. csütörtök, 17:19
oldboy100
Kellemes, szép, családias, emberszeretetben, békeségben, lelkiekben gazdag Karácsonyt kívánok Önnek kedves Jónis Úr
Szilágyi Szabolcs
2 2010. december 22. szerda, 23:45
Jónis Tamás
Csak azután mentem át az Indexre,miután Cseka honlapján morogtam.Nos a jobboldali elfogultsággal nem vádolható Index is "baloldali liberális napilap"-ként említi a lengyel újságot.A cikk így kerek,ennyit megoszthatott volna az olvasókkal a vélhetően teljesen elfogulatlan Szilágyi úr. Ha annyira kellemetlen magyarnak lenni egy őszintén baráti fővárosban, a "rab" nemzetünk miatt, haza kellene jönni,és küszködni a minden napokkal.Ha valaki baloldali,nem bűn,de nyíltan vállalja fel, s ne bújtatott,ügyesen ! dehonesztáló cikket küldjön haza, amire azért volt ideje a részvétnyílvánító telefonoktól !
re
1 2010. december 22. szerda, 23:28
Jónis Tamás
Boccs, egy LIBERÁLIS lap,és mint tudjuk a liberálisok hova züllesztették az országot a szocikkal karöltve. Most pedig egész Európát úszítják annak reményében,hogy visszatérhetnek hamar a hatalomba.Nézzük csak meg milyen érdekeltségű lapok és politikusok pocskondiázzák a jelenlegi kormányt.A szálakat pedig az itthoni szoc-liber nagytőke mozgatja. Magyarul nem tudók nyilatkoznak és félrefordított "igazságokkal" érvelnek. Kiesett a cucli a szájból,illetve rettegnek a privatizációk felülvizsgálatától,az elszámoltatástól. Tehát Brüsszelbe rohangálnak,vagy teletömik hazugságokkal Európa hozzájuk közel álló sajtóorgánumait. Nem számít az eszköz,nem baj ha lejáratják a hazánkat,csak vissza-vissza a bödönhöz,és jótékony homály fedhesse ismét a disznóságokat.Nem tartja például senki komikusnak a volt főcenzor,Lendvai Ildikó sirámait a sajtószabadságról ?Aczél elvtárs jobbkezeként totális hatalmat élvezve gyomlált ki minden nem kommunista érzelmű,vagy renitens szerzőt a közéletből.Tudom miről beszélek,mert gyakran volt vendég a filmátadásokon a Magyar Televizióban, s ha ő valamire nemet mondott...még azt a szerkesztőt is megrángatták,aki a filmet a filmvásárokon megvette.Tehát tessenek elolvasni a bal- és jobboldali sajtót,és valahol a kettőből talán leszűrhetjük az igazságot.Már a rómaiak is tudták: " Oszd meg és uralkodj ! "Nekünk,a "népnek" meg a telekommunikáció gondosan kidolgozott, sok helyen kipróbált eszközeivel elhitetnek mindent.Megpróbálják ..

Hozzászólás

Név:
Weblap:
Tárgy:
Hozzászólás: